Три звичні ритуали, які сприятимуть щасливому життю до ста років.
Довге й активне життя - це не лише генетика. Аби стати щасливим довгожителем, варто дотримуватись кількох буденних звичок щодня.
Фахівці в галузі психології та медицини виділяють три прості, проте дієві принципи, які можуть істотно підвищити якість життя і сприяти тривалому існуванню. Ці звички сприятимуть збереженню енергії, позитивного настрою та життєвого тонусу на багато років уперед.
Що треба робити, щоб прожити понад 100 років Позитивне мислення й активне спілкування. Психологи, насамперед, рекомендують залишатися в позитивному настроєві та зберігати соціальну активність навіть після виходу на пенсію. Людям похилого віку вкрай важливо мати гарні стосунки з рідними та друзями, займатися якимись цікавими речами, долучитися до громадської діяльності. Такий активний спосіб життя допоможе почуватися важливими та уникнути депресії, яка прямо впливає на погіршення самопочуття.
Фізична активність. Однією з ключових звичок людей, які живуть довго, є регулярна фізична активність. Це можуть бути тривалі прогулянки, базова ранкова зарядка або спортивна ходьба. Заняття фізичними вправами сприяють зміцненню м'язів, покращують стан серця та судин,
підтримують еластичність суглобів. Крім того, елементарні фізичні вправи сприяють виробленню гормону щастя, що позитивно впливає на настрій і допомагає справлятися зі стресом та тривожністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 114-річна жителька США поділилася своїм рецептом довгого життя.
Правильне харчування. Медичні фахівці наполегливо радять після досягнення п'ятдесятирічного віку приділяти особливу увагу своєму меню. Ваш раціон має включати продукти, які забезпечують організм необхідними речовинами, легко засвоюються і сприяють загальному здоров'ю. Рекомендуються овочі, фрукти, різноманітні каші, нежирні види м'яса, риба та хліб з цільного зерна. Також важливо обмежити споживання алкоголю, уникати випадкових перекусів та контролювати обсяги їжі, щоб не переїдати.
У всьому світі є міста, де люди мають нижчий рівень захворювань, зокрема хронічних, таких як високий кров'яний тиск і діабет. Ці місця, зазвичай, називають блакитними зонами, де відносно більший відсоток мешканців живуть надзвичайно довго, часто уникаючи інвалідності, пов'язаної з віком.
Звички та загальний спосіб життя мешканців блакитної зони сприяють їхньому довгому та здоровому життю, і не можна заперечувати, що ми можемо чомусь у них навчитися. Користувачі блакитної зони, як правило, щодня ходять пішки в рамках свого розпорядку дня.