В Грузії опозиційні сили закликають до розслідування візиту російського пропагандиста на вибори.
Згідно з інформацією, яку передає Укрінформ, цю новину розповсюджує NewsGeorgia.
"Ми вимагаємо, щоб прокуратура Грузії розпочала розслідування, за чиєю вказівкою і яким чином особі, яка перебуває в міжнародному розшуку, було видано відповідний правовий акт і акредитація. Має бути розслідувана його реальна мета, яка була в цієї людини на грузинських виборах", -- заявив на брифінгу в суботу один із лідерів ЄНР Леван Бежашвілі.
У політичній силі переконані, що інцидент з Малькевичем є лише елементом більшого механізму систематичного втручання з боку Росії.
За словами Бежашвілі, опозиційні сили інформують міжнародних партнерів про всі ці випадки.
"Подібно до 2012 року, Росія реалізувала свою спецоперацію в Грузії через вибори, використовуючи Іванішвілі. Цю ситуацію необхідно розслідувати як на національному, так і на міжнародному рівні", - зазначив він.
Малькевич створив російську пропагандистську мережу на окупованих територіях України. Політтехнолог вважається близьким соратником уже покійного засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина.
Малькевич зараз підпадає під західні санкції через розповсюдження дезінформації. У зв'язку з його втручанням у вибори в США, Вашингтон оголосив його в розшук і пропонує винагороду в розмірі 10 мільйонів доларів за будь-які дані про його місцезнаходження.
У Міністерстві внутрішніх справ Грузії утримуються від коментарів стосовно причин, з яких Малькевича було пропущено на територію країни.
Однак згодом у Центральній виборчій комісії Грузії повідомили, що акредитація для Малькевича була надана "з дотриманням усіх необхідних процедур і без порушення законодавства".
Як повідомлялося, 26 жовтня у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування.
Президентка Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори, результати яких назвала "тотально сфальсифікованими".
Центральна виборча комісія Грузії оголосила попередні результати голосування, згідно з якими правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала 54,273% голосів. Однак партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі, "Єдність - Національний рух", а також опозиційні об'єднання "Коаліція за зміни", "Гахарія - за Грузію" та "Лело" висловили своє невизнання цих результатів. Вони вимагають проведення нових виборів під контролем "міжнародної адміністрації".