У Камеруні введено заборону на обговорення стану здоров'я 91-річного глави держави в ЗМІ.


Організації, що борються за свободу медіа, зокрема Комітет захисту журналістів, висловили своє глибоке занепокоєння.

Уряд Камеруну, розташованого на заході Африки, оголосив про заборону на будь-які обговорення здоров'я 91-річного президента Поля Бійя. Відповідне повідомлення було розповсюджене Міністерством внутрішніх справ країни. Таке рішення було прийнято після того, як тривала відсутність президента спричинила численні чутки стосовно його стану здоров'я.

Про це пише Reuters.

Цього тижня уряд оголосив, що Бійя перебуває у Женеві з особистим візитом і почувається комфортно, заперечивши чутки про його стан здоров'я як "абсолютну вигадку".

У зверненні до губернаторів регіонів, яке було датоване 9 жовтня, міністр внутрішніх справ Поль Атанджі Нджі підкреслив, що питання, що стосується здоров'я президента, є справою національної безпеки. Відтепер будь-які обговорення цього питання в засобах масової інформації суворо заборонені, а ті, хто їх порушить, понесуть відповідальність згідно з юридичними нормами.

Міністр також наказав губернаторам створити спеціальні підрозділи для моніторингу приватних медіа та соціальних мереж. У країні, що є великим виробником какао та нафти, яку з моменту здобуття незалежності на початку 1960-х років очолювали лише два президенти, ймовірна зміна влади може призвести до політичної кризи.

Ця дія була розцінена як прояв державної цензури, що викликало обурення в суспільстві.

"Президент, який був обраний виборцями, викликає цілком зрозуміле занепокоєння серед громадян щодо свого здоров'я," - підкреслив журналіст Хисент Чіа з каналу Canal2 International.

Організації, які відстоюють права журналістів, зокрема Комітет захисту журналістів, висловили глибоке занепокоєння, охарактеризувавши спроби замовчувати таку важливу інформацію як неприйнятні. Відсутність президента Камеруну на публіці з початку вересня лише підливала олії у вогонь дискусій щодо його здоров'я.

Нагадаємо, що журналістку з Бурунді відпустили після двох років перебування за ґратами.

Related posts