У Львові лікарі успішно провели операцію на піднебінні у дівчинки віком півтора року з Рівненської області, яка мала ваду розвитку.
Після проведення операції, дівчинка отримала можливість звично харчуватися та дихати.
У львівській лікарні "Охматдит" успішно провели операцію для півторарічної Поліни з Рівненської області, яка страждає від двох рідкісних синдромів: Паллістера-Кілліана та Сетре-Чотзена. Через наявність незрощеного піднебіння дівчинка не могла нормально їсти, і тому хірургічне втручання стало важливим кроком для покращення її якості життя. Про це стало відомо 12 листопада з повідомлення Міжрегіонального центру лікування дітей з розщілинами губи та піднебіння.
Згідно з інформацією лікарів, батьки дізналися про хворобу своєї доньки тільки після її народження. Синдром Паллістера-Кілліана призводить до вад у різних органах і системах, таких як мозок, серце, шлунково-кишковий тракт, шкіра тощо. Він може викликати гідроцефалію, інтелектуальні порушення та затримку розвитку через низький м'язовий тонус. Ця патологія є результатом спонтанної мутації, не пов'язаної з генетичними факторами. У світі налічується лише 102 дитини з таким діагнозом. Паралельно, синдром Сетре-Чотзена викликає передчасне зрощення кісток черепа (краніосиностоз), що заважає нормальному розвитку черепа та змінює форму голови й обличчя. На жаль, для обох синдромів не існує специфічного лікування. Сучасна медицина може запропонувати лише хірургічне виправлення вад та медикаментозну терапію, спрямовану на корекцію супутніх проблем.
У півторарічної Поліни виникали проблеми з харчуванням через незрощене піднебіння. Дівчинка не могла нормально їсти, часто блювала і мала затримки дихання під час сну. Рівень кисню в її організмі знижувався до 75%, тоді як нормою вважається 95-100%.
"Корекція щелепно-лицевої аномалії в таких умовах є вкрай ризикованою. Згідно з ASA, рівень ризику становить 4 з 6. В Україні ніхто не наважився взятися за випадок Полінки. Наші хірурги також двічі відмовляли, оскільки сумнівалися в успішності операції. Однак ми глибоко розуміли прагнення батьків Полінки покращити її життя і ризикнули провести дуже складну операцію, яка могла призвести до серйозних наслідків. Нам вдалося успішно виправити розщілину м'якого піднебіння. Результат перевершив наші очікування: тепер дівчинка може їсти і ковтати без труднощів, і їжа більше не потрапляє у дихальні шляхи", - повідомляють у медичному закладі.
Лікарі з "Охматдиту" зазначають, що в планах провести ще одну операцію для дитини, щоб вирішити проблему з вухом.