Ці фрукти містять більше вітаміну С, ніж лимони. Вони є доступними та недорогими, і їх варто вживати регулярно.


В яких овочах та фруктах більше вітаміну С, ніж у лимонах, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Strona Zdrowia.

Вітамін С, також відомий як аскорбінова кислота, L-аскорбінова кислота або аскорбат, є головним чином сильним антиоксидантом, який бореться з вільними радикалами. Завдяки цьому він зменшує окислювальний стрес, який вони викликають у клітинах, що захищає їх і протидіє процесу старіння. Він також позитивно впливає на зовнішній вигляд шкіри, оскільки бере участь у виробленні колагену.

Проте найбільш широко відомими є його властивості, що сприяють зміцненню імунної системи. Вітамін С стимулює активність природних кілерів (NK-клітин), а також Т- і В-лімфоцитів, які грають ключову роль у боротьбі зі шкідливими мікробами. Це надає йому також протипухлинну дію. Крім того, вітамін С сприяє метаболізму білків і покращує засвоєння заліза.

Організм людини не здатний самостійно синтезувати вітамін С і не зберігає його запаси, тому важливо отримувати його щоденно через їжу. Основними джерелами цього вітаміну є різноманітні фрукти та овочі. Хоча лимон вважається багатим на вітамін С, він містить лише 53 мг на 100 г, тоді як для дорослої людини рекомендована добова норма складає 80-90 мг.

Вміст вітаміну С в 100 г - 1800 мг. Серед рослин, доступних у нашому кліматі, шипшина має найбільший вміст вітаміну С. Для покриття добової потреби в цьому вітаміні достатньо всього 3 плодів, а в жмені шипшини міститься стільки ж вітаміну С, скільки в 30 лимонах! З шипшини готують варення, компоти, настої.

Обліпиха

В 100 грамах обліпихи вітаміну С може бути до 1100 мг. Сирі ягоди цього рослини не призначені для вживання в їжу. З них виготовляють соки, джеми та желе. Усього лише жменя обліпихи містить таку ж кількість вітаміну С, як 20 лимонів!

Чорна смородина може бути описана як ягода темного кольору з характерним кисло-солодким смаком.

Вміст вітаміну С в 100 г - 183 мг. Як плоди, так і листя чорної смородини є джерелом вітаміну С. Плоди краще їсти сирими, але з них також можна готувати варення, желе, соки. З листя заварюють чай. Ягоди чорної смородини зміцнюють серце і судини, регулюють тиск. Жменя чорної смородини вдвічі покриває добову потребу організму у вітаміні С.

Картопля жовтого кольору

В 100 грамах перцю вітаміну С міститься 183 мг. Усі різновиди перцю є хорошими джерелами цього важливого вітаміну, проте найбільше його виявляється в жовтому перці. Червоний перець містить трохи менше — близько 127 мг, тоді як в зеленому перці його рівень коливається від 80 до 100 мг. Важливо пам’ятати, що колір перцю свідчить про його зрілість: зелений є найменш стиглим, а червоний — найбільш стиглим. Цікаво, що перець має в 5 разів більше вітаміну С, ніж лимон. Для задоволення добової потреби у вітаміні С достатньо з’їсти лише 30 г свіжого жовтого перцю.

У 100 грамах петрушки міститься 178 міліграмів вітаміну С, що вчетверо перевищує його вміст у лимонах. Окрім вітаміну С, петрушка є багатим джерелом вітамінів А, К, Е та групи В. Всього одна столова ложка подрібненої свіжої петрушки забезпечує добову норму вітаміну С для організму. Крім того, петрушка підтримує процеси травлення і метаболізму, а також допомагає освіжити дихання.

Related posts