У Сполучених Штатах екс-працівники Дональда Трампа активно рекламують платформу, що розповсюджує неправдиву інформацію про Україну, повідомляє The Guardian.
Цю інформацію оприлюднила газета The Guardian, інформує Укрінформ.
Згідно з інформацією, веб-ресурс почав свою роботу наприкінці 2023 року. Близько половини членів правління Intelligencer складають колишні асистенти та працівники Дональда Трампа. Крім того, до складу правління входить Анна Сорока, яка є радницею голови "ЛНР" Леоніда Пасечника.
Конспіролог Алекс Джонс, колишній співробітник Білого дому Гарретт Зіглер та екс-помічник Дональда Трампа Роджер Стоун активно поширювали публікації з цього сайту в соціальних мережах.
Intelligencer має непрозору структуру власності, що ускладнює розуміння його фінансування, і немає прямих доказів, що це робить Кремль, пише видання. На сайті не вказано жодної юридичної особи, крім бізнес-адреси в Лос-Анджелесі.
Хоча більшість матеріалів на сайті стосується політичних подій у США, його історія почалася в 2022 році в Австралії на маловідомій радіостанції "ТНТ". Тут ведучі та запрошені гості програми часто висловлювали проросійські погляди щодо війни в Україні і активно обговорювали конспірологічні теорії про Covid-19.
Одна з власниць радіостанції Дженніфер Сквайерз розповіла, що Intelligencer виник як сайт для доповнення "ТНТ", а для його розробки запросили американського журналіста Джорджа Еліасона, який живе на сході України вже понад 10 років і раніше виступав на RT і звинувачував Київ у війні в Україні.
Пападопулос був помічником з зовнішньої політики в кампанії Дональда Трампа у 2016 році. У 2018 році він визнав свою провину в наданні неправдивої інформації ФБР щодо своїх зв'язків із особою, що мала стосунок до Кремля, яка інформувала його про наявність компрометуючих матеріалів на Гілларі Клінтон.
У січні його дружина Манджіанте розмістила на сайті інтерв'ю з колишнім українським депутатом Андрієм Деркачем, який перебуває під санкціями США. У цьому інтерв'ю він знову озвучив неправдиві твердження про корупційні дії родини Байденів в Україні.
Незабаром Манджіанте, спільно з колегою Ігорем Лопатоноком, презентували документальну стрічку про Хантера Байдена під назвою "Ноутбук Хантера: Реквієм для України". Як зазначають повідомлення в соціальних мережах, прем'єра фільму відбулася 5 вересня в Trump International Hotel у Чикаго. Сценарій до фільму написав той самий Еліасон.
Ігор Лопатонок є засновником компанії Global 3 Pictures LLC, яка розташована в Москві.
Контент веб-сайту привернув увагу європейських пропагандистських медіа, зокрема сайт Pravda-en посилався на матеріали Intelligencer. Згідно з лютневим звітом французького агентства Viginum, створеного у 2021 році для протидії іноземній дезінформації, існує група веб-ресурсів під брендом "Pravda", які координують свої дії для розповсюдження проросійської інформації по всьому Європейському Союзу.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у вересні уряд Сполучених Штатів заборонив десятки пропагандистських медіа, через які російські агенти намагалися замаскувати фальшиві веб-ресурси під відомі американські та європейські онлайн-платформи.