Дослідники розробили акумулятор, здатний функціонувати на глибині 6000 метрів під величезним тиском: де його можна використовувати?


Акумулятор SeaPower може забезпечити вдвічі більшу щільність енергії, до 23 кВт*год енергії, будучи на 46% легшим за звичайні установки.

Компанія Kraken Robotics з Канади розробила нові акумулятори SeaPower, здатні функціонувати на глибині до 6000 метрів. Вони на 46% легші у порівнянні з традиційними батареями, призначеними для використання в умовах підвищеного тиску, згідно з інформацією з пресрелізу компанії.

Операторам, які розгортають підводні системи, потрібні батареї великої ємності для виконання складних і тривалих місій. Однак розгортання батарей у підводних умовах вимагає використання корпусу під тиском, щоб вони могли витримувати суворі умови моря, що, своєю чергою, значно обтяжує встановлення пристрою.

Kraken знайшла вихід з цієї ситуації, перейшовши на новий тип полімеру для виготовлення корпусу. Інженери застосували полімерну матрицю для інтеграції елементів акумулятора та електроніки в конструкцію, яка є нейтральною щодо тиску. Це рішення не лише захищає компоненти від вологи, але й забезпечує вирівнювання тиску без необхідності використання традиційного корпусу, мастил або компенсаторів.

Завдяки запатентованому полімерному матеріалу, компанії вдалося створити додатковий об'єм, що сприяє підвищенню енергетичної щільності акумулятора без істотного збільшення ваги. Цей пристрій спроектовано для роботи на глибині до 6000 метрів і здатний забезпечити вдвічі вищу енергетичну щільність, при цьому вага його становить на 46% менше, ніж у традиційних систем.

SeaPower використовуються у великих і надвеликих класах безпілотних підводних апаратів. Кожна батарея може забезпечувати до 23 кВт*год енергії. Крім того, батареї можна підключати за допомогою інтелектуальної шини зв'язку компанії для створення батарей живлення потужністю до одного мегавата. Це допомагає виконувати більш тривалі підводні місії.

Швидкий зарядний пристрій потужністю 15 кВт здатний одночасно заряджати до дев'яти акумуляторів, а час заряджання блоку з ємністю 23 кВт*год становить всього 4 години. Це суттєво зменшує час, коли пристрій не використовується, і водночас підвищує загальну продуктивність.

Компанія працює над енергетичними рішеннями для малих і середніх підводних безпілотників, які будуть готові до виходу на ринок протягом наступних 12 місяців.

Раніше ми ділилися інформацією про найкращі акумуляторні батареї для сонячних систем, доступні для придбання в Україні в зимовий період. З наближенням зими, власники сонячних панелей можуть скористатися акумуляторами для накопичення енергії. Ось кілька з найкращих варіантів сонячних акумуляторів, що відрізняються потужністю та ціною.

Related posts