Україна розробила план для відкриття свого повітряного простору в умовах війни.


Цю інформацію озвучила пресслужба Міністерства розвитку територій та громад України.

Зазначається, що до заходу долучилися близько ста представників авіагалузі - профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.

Віцепрем'єр-міністр України з питань відновлення та міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба підкреслив важливість збереження авіаційної інфраструктури як одного з ключових стратегічних завдань.

"Це є перше експертне засідання, яке, на нашу думку, сприятиме прогресу у створенні умов для відкриття повітряного простору. У контексті війни нашим стратегічним пріоритетом є збереження авіаційної інфраструктури та підготовлених фахівців, щоб у момент, коли настане час, ми могли максимально оперативно відновити цивільні авіаперевезення", - зазначив Кулеба.

Він також підкреслив, що це питання є досить складним, як з погляду безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма учасниками процесу.

"Ось чому ми активно підтримуємо платформи, де разом з міжнародними регуляторними органами, авіаперевізниками, страховими компаніями, аеропортами та військовими розробляємо спільні стратегії", - підкреслив Кулеба.

На старті події економічна радниця Посольства США в Україні Мері Елізабет Медден підкреслила значення підтримки України в процесі відновлення цивільної авіації, а також висловила готовність Сполучених Штатів Америки надати експертну та технічну допомогу.

На конференції заступник міністра Сергій Деркач представив детальний план дій та необхідні умови для часткового відкриття повітряного простору. Державна авіаційна служба України здійснила аналіз ризиків для цивільної авіації, а про специфіку організації безпеки аеронавігації та готовність аеронавігаційної системи доповіли представники Украероруху.

До експертного обговорення долучились також Польське агентство аеронавігаційних послуг, а також авіакомпанії airBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Skyline Express, SprintAir - European Charter Airlines, Supernova Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air, компанії AerCap, The Boeing Company, Marsh McLennan, Deloitte Ukraine та інші.

Related posts