Україна виконала всі необхідні вимоги для приєднання до Європейського Союзу, згідно з доповіддю Єврокомісії.

Відповідно до доповіді, незважаючи на досягнення в ключових реформах, "необхідні додаткові зусилля".
В Європейській комісії підкреслили, що в ході підготовки до приєднання до ЄС Україна "здійснила всі необхідні дії", згідно з висновками комісії 2022 року, що стосуються надання їй статусу кандидата.
Про звіт ЄК розповідає "Радіо Свобода".
Видання відзначає цитати про те, що Україна "продовжувала заохочувати доброчесність і заслуги в судовій системі" та "зміцнювати антикорупційну інституційну базу та нарощувати результати правозастосування в справах про корупцію на високому рівні".
Відповідно до доповіді, незважаючи на досягнення в ключових реформах, "необхідні додаткові зусилля".
"Документ містить рекомендацію, що Україні варто й далі концентруватись на формуванні ефективних механізмів правоохоронної діяльності в справах високопрофесійної корупції, а також активізувати зусилля у боротьбі з організованою злочинністю."
Єврокомісія також заохочує Україну активніше впроваджувати нове законодавство, що стосується прав національних меншин, у тісній співпраці з представниками цих груп.
У документі підкреслюється важливість удосконалення реформ у сфері державного управління та децентралізації.
"Ініціативи, спрямовані на підтримку ремонту та модернізації інфраструктури, стануть вирішальними для всебічного відновлення економіки, зокрема в енергетичній сфері, яка вимагає подальшої децентралізації та вдосконалення управлінських процесів", - зазначається в документі.
Європейська Комісія вітає ратифікацію Римського статуту Україною та підкреслює важливість адаптації національних законів. Вона також зазначає, що процес оцінки українського законодавства на відповідність європейським стандартам проходить без перешкод.
"Єврокомісія підкреслила, що у разі виконання усіх умов Україною, вона з нетерпінням очікує на початок переговорів стосовно кластерів (переговорних розділів. - Ред.) вже з основ, якнайшвидше у 2025 році."
У грудні минулого року Європейський Союз ухвалив рішення про початок переговорів щодо можливого членства України та Молдови. Ці країни здобули статус кандидатів на вступ до ЄС у червні 2022 року.
Важливо зазначити, що українські експерти висловили свою підтримку цьому законодавству після внесення до нього певних поправок. Проте угорський уряд та його близькі структури не припиняли висувати вимоги до України, незважаючи на відмову виконувати рекомендації.
Єврокомісія неодноразово підкреслювала, що "обмеження основних прав, які виникають у зв'язку з воєнним станом, в цілому є адекватними".