Українці ризикують отримати значний штраф: він може становити від 300 до 30 тисяч гривень.
Ігнорування цих норм може призвести до серйозних наслідків, оскільки за їхнє недотримання можуть бути накладені не лише штрафи, а й пеня за прострочені платежі.
Ведення бізнесу зазвичай пов'язане з ймовірністю зазнати значних фінансових втрат.
Податковий експерт Михайло Смокович роз'яснив, які саме порушення призводять до накладення штрафів на підприємців.
Що саме може призвести до штрафу?
Податковий кодекс встановлює ключові вимоги для функціонування підприємств. Він охоплює норми, що регулюють господарську діяльність, а також зобов'язання фізичних осіб-підприємців щодо використання реєстраторів розрахункових операцій і подання звітності до контролюючих органів тощо.
Ігнорування цих норм може призвести до серйозних наслідків, оскільки за їхнє недотримання можуть бути накладені не лише штрафи, а й пеня за прострочені платежі. У 2024 році передбачені такі штрафи для ФОПів:
Запізніла подача декларацій або затримка з оплатою податків обійдеться у 340 гривень.
Повторне недотримання термінів подання звітності протягом року обійдеться у 1 020 грн.
Затримка у сплаті єдиного податку призводить до штрафу у розмірі 50% від суми заборгованості для фізичних осіб-підприємців першої та другої групи, а для підприємців третьої групи - 5% від суми боргу.
реєстрація РРО/ПРРО — 100% ціни товарів, які реалізуються без застосування касового апарату;
Відсутність реєстрації РРО або ПРРО призводить до 100% втрати вартості товарів, реалізованих без використання касового апарату.
Відсутність контролю за запасами товарів призводить до 100% реалізації продукції, що є особливо важливим для підприємств, які спеціалізуються на продажу ювелірних виробів, підакцизних товарів та медичних препаратів.
недостатність первинних документів – 120 грн (при повторному порушенні впродовж року – 2 040 грн);
Праця без офіційного оформлення найманих працівників призводить до штрафу у розмірі 10 мінімальних зарплат, що становить 80 000 грн за кожного неоформленого працівника.
Ведення комерційної діяльності без оформлення фізичної особи-підприємця може призвести до штрафів у розмірі від 17 000 до 34 000 гривень, а також до ризику конфіскації майна.
На сьогоднішній день сплата єдиного соціального внеску для фізичних осіб-підприємців є добровільною, але з 2025 року вона може стати обов'язковою. Для підприємців, які мають найнятих працівників, затримка у сплаті ЄСВ може призвести до штрафу, що становить 20% від суми, яка не була сплачена, а також до нарахування пені у розмірі 0,1% за кожен день прострочення.
Нагадуємо, що українці можуть опинитися за ґратами через зберігання дров.
Як повідомляла Politeka, солдату присудили 7 років тюрми
Також Politeka писала, що чоловікові помилково прийшли гроші і він вирішив їх не повертати