Україні пропонують приєднатися до НАТО в обмін на "німецьку модель" мирного врегулювання, повідомляє FT.
Конфлікт в Україні може бути вирішений шляхом укладення угод, які передбачають надання Києву надійних гарантій безпеки, в той час як Москва зможе зберегти фактичний, але не юридичний контроль над анексованими землями.
Такий сценарій дедалі частіше обговорюють не тільки західні, але й українські офіційні особи, інформує UAINFO.org з посиланням на Financial Times.
У виданні підкреслюється, що ані Київ, ані його союзники не готові визнати суверенітет Росії над територіями, які вона окупувала, оскільки це лише стимулювало б подальші агресивні дії з боку Москви та завдало б серйозної шкоди міжнародному правопорядку. Натомість висловлюється ідея про "мовчазну згоду" на те, що ці території в майбутньому треба буде повернути за допомогою дипломатичних зусиль.
"Поступка землею для отримання членства в НАТО може бути "єдиною грою в місті", як сказав нам один західний дипломат, але для українців це залишається табу, принаймні публічно", - пише FT.
Досліджуйте також: Аналітик розкрив причини, чому Шольц несподівано вирішив провести переговори з Путіним.
Як повідомляє видання, у середовищі міжнародної політики вже півтора року тривають дискусії щодо "моделі Західної Німеччини" для України: Західна Німеччина стала членом НАТО у 1955 році, тоді як Східна Німеччина залишалася під радянським впливом до 1989 року.
Цю концепцію, як можливий варіант для України, обговорювали такі фігури, як колишній спеціальний представник США в Україні Курт Волкер, екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен та нинішній президент Чехії Петер Павел.
"На мою думку, відновлення повного контролю над усією територією не є вимогою. Якщо відбудеться демаркація, навіть у вигляді адміністративного кордону, ми можемо розглядати це як тимчасове рішення і прийняти Україну до НАТО на тих територіях, які вона контролює на момент вступу," — зазначив Павел у нещодавньому інтерв'ю чеському виданню.