"Укргідроенерго" планує інвестувати близько 1 мільярда гривень у систему захисту від дронів для Кременчуцької гідроелектростанції.


Завершення будівництва системи захисту від дронів для Кременчуцької ГЕС заплановано до кінця 2025 року.

Приватне акціонерне товариство "Укргідроенерго" уклало контракт з ПрАТ "Укрсталь конструкція" на реалізацію проекту з протидронового захисту для Кременчуцької гідроелектростанції. Загальна вартість угоди становить 976,95 млн грн, включаючи ПДВ. Про це стало відомо у вівторок, 12 листопада, завдяки інформації, опублікованій в виданні "Економічна правда", яке посилається на дані з системи закупівель Prozorro.

Угоду уклали 4 листопада без відкритих торгів через особливості проведення закупівель на час воєнного стану. Очікувана вартість робіт спочатку становила 994,09 млн грн. Згідно з умовами угоди, будівельні роботи повинні завершити до 31 грудня 2025 року.

За інформацією, наданою системою YouControl, кінцевим бенефіціаром ПрАТ "Укрсталь конструкція" є Віталій Гайдук, який раніше обіймав посаду секретаря РНБО під час президентства Віктора Ющенка та є одним із засновників корпорації "Індустріальний союз Донбасу". Крім того, "Укрсталь конструкція" планує збудувати захисні споруди проти дронів біля Київської ГЕС та ГАЕС.

Кременчуцька гідроелектростанція, розташована в місті Світловодськ Кіровоградської області, є третьою ланкою в Дніпровському каскаді. Її будівництво стартувало в 1954 році, а перший гідроагрегат був запущений у 1959 році. Завершення спорудження відбулося в 1968 році, коли в експлуатацію ввели останній, дванадцятий агрегат. На 2021 рік потужність цієї гідроелектростанції досягла 700,4 МВт.

Як повідомляв ZAXID.NET, 11 листопада російські війська пошкодили Тернівську дамбу Курахівського водосховища на Донеччині. Станом на 16:00 11 листопада рівень води у річці піднявся на 1,2 м. Голова Донецької ОВА Вадим Філашкін повідомив, що цей удар потенційно несе загрозу жителям населених пунктів на річці Вовчій - як на Донеччині, так і на Дніпропетровщині.

Начальник Курахівської МВА Роман Падун у коментарі "Суспільному" розповів, що нижче за течією від пошкодженої Тернівської греблі на Курахівському водосховищі продовжує прибувати вода, проте підтоплених будинків поки не фіксували. Через постійні ворожі обстріли оглянути пошкодження греблі неможливо.

Related posts