Кабінет Міністрів затвердив регламент транспортування медичного канабісу в межах України -- Delo.ua
Цю інформацію надано пресслужбою Міністерства охорони здоров'я України.
Вказується, що транспортування медичного канабісу буде можливим для суб'єктів господарювання будь-якої форми власності, за умови наявності у них ліцензії на перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
"Виконувати ці дії можна буде як за замовленням, так і самостійно суб'єктами господарювання, що мають ліцензію на виробництво, виготовлення та/або використання медичних конопель," - зазначають у МОЗ.
Вони зазначають, що обов'язковою умовою є гарантування збереження вантажу.
"Керівник суб'єкта господарювання відповідатиме за це та за конфіденційність інформації про перевезення. Державні охоронні компанії, які дотримуються стандартів охорони цінних вантажів, мають забезпечувати безпеку кожного перевезення," - зазначають у МОЗ.
При транспортуванні рослинної субстанції канабісу або виготовлених з неї лікарських препаратів, якщо кількість активної речовини перевищує 10 літрів або кілограмів, автомобіль має бути оснащений супутниковими системами контролю. Ці системи повинні реєструвати та відслідковувати маршрут, що дозволяє визначити та встановити місцезнаходження транспортного засобу.
Перевезення лікарських засобів на основі медичного канабісу в об'ємі до 10 літрів (кілограмів) у межах міста чи області можна здійснювати без залучення охоронної компанії. Забезпечення охорони вантажу під час транспортування покладається на керівника суб'єкта господарювання.
"МОЗ наголошує, що вантаж дозволено транспортувати виключно автомобільним або повітряним способом. Надсилання медичного канабісу поштою або залізничним транспортом суворо заборонено."
У відомстві зазначають, що транспортування відбуватиметься під наглядом уповноваженого представника, призначеного керівником підприємства, а факт отримання вантажу буде підтверджуватися товарно-транспортною накладною, в якій вказується реєстраційний номер автомобіля, і яку підписує цей уповноважений представник.
Ця особа також займатиметься веденням обліку перевезених вантажів із фіксацією у спеціальному журналі (як у паперовому, так і в електронному форматі) загальної ваги, кількості місць, кінцевого пункту призначення, номера і дати підписання товарно-транспортної накладної, коду згідно з ЄДРПОУ та назви вантажоодержувача.
За інформацією МОЗ, новий Порядок забезпечить безпечне та контрольоване транспортування медичного канабісу по всій території України.
13 лютого Президент України Володимир Зеленський затвердив закон, ухвалений у грудні, який легалізує медичний канабіс. Цей закон встановлює правила щодо його використання в медичній, промисловій та науковій сферах.
З 16 серпня в Україні набув сили закон про легалізацію медичного канабісу. Це друга фаза реформи з легалізації цієї речовини, тоді як рік тому держава спростила вирощування та обіг технічних конопель для промислових цілей.
Ще до початку воєнних дій у квітні 2021 року Кабінет міністрів додав до списку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів з обмеженим обігом "Набілон" (синтетичний каннабіноїд, що імітує ефект тетрагідроканнабінолу) та "Набіксимолс" (стандартизований екстракт канабісу).
У Міністерстві охорони здоров'я вважають прийняття цього закону історичною подією.
"Від імені медичної спільноти висловлюємо вдячність за прийняте рішення, адже медичний канабіс є важливими ліками для мільйонів людей: пацієнтів з онкологічними захворюваннями, розсіяним склерозом, тих, хто отримує паліативну допомогу, та багатьох інших", - зазначено у повідомленні.
У відомстві повідомили, що в найближчий період буде затверджено список захворювань і станів, при яких пацієнти матимуть право на отримання ліків на основі канабісу.
МОЗ підкреслило, що медичні препарати на основі канабісу дозволені в 56 країнах світу.