Уряд ввів систему експортного контролю для певних категорій сільськогосподарської продукції.


Відповідну постанову уряд ухвалив 29 жовтня 2024 року, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки.

Відповідно до інформації, наданої Бюро економічної безпеки та Державною податковою службою, за неповні вісім місяців поточного року було експортовано більше 5 мільйонів тонн сільськогосподарських товарів на загальну суму понад 50 мільярдів гривень, що викликає побоювання щодо можливого неповернення валютної виручки. Для того, щоб зменшити ризики порушення законодавства України при експорті певних товарів, вивести значну частину економіки з тіні та збільшити надходження до Державного бюджету, уряд вирішив запровадити режим експортного забезпечення для окремих категорій аграрної продукції, -- зазначив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка.

За його словами, режим експортного забезпечення передбачає, що тільки зареєстровані платники ПДВ можуть здійснювати експорт товарів. Додатково, для товарів, які підпадають під цей режим, встановлюються мінімальні ціни на експорт.

Качка додав, що різниця між фактурною та митною вартістю товарів не має бути від'ємною. До того ж передбачено електронний обмін інформації між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для контролю за експортерами, а також особливості складання та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.

Режим експортного забезпечення стосуватиметься продукції, визначеної законом про зовнішньоекономічну діяльність, зокрема: меду натурального, горіхів волоських, пшениці і суміші пшениці та жита (меслину), жита, ячменя, овесу, кукурудзи, соєвих бобів, насіння соняшнику, ріпаку або кользи тощо

У міністерстві повідомили, що дане рішення почне діяти через 30 днів після приведення у відповідність і затвердження всіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, які потрібні для здійснення Закону України № 3706-IX.

Як було раніше зазначено, у травні 2024 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Податкового кодексу та ряду інших законодавчих актів, які стосуються впровадження режиму експортного забезпечення на час дії воєнного стану.

Закон № 3706-IX введено в дію з 1 липня 2024 року. Уряд затвердив ряд нормативних документів, які є необхідними для впровадження цього закону. Сьогоднішня ухвала передбачає установлення системи експортного забезпечення для певних товарів, зокрема аграрної продукції, як остаточний крок для реалізації його положень.

Related posts