В Сполучених Штатах не буде можливості зосередитися на наших питаннях принаймні до початку 2025 року, тобто до січня-лютого.
До виборів у США залишилося менш ніж місяць, але змагання все ще триває в межах 1-2% підтримки. В термінах американської виборчої системи це можна інтерпретувати як 1-2 голоси виборників (зараз умовно враховується 270 голосів на користь Гарріс і 268 за Трампа, але це лише приблизні дані).
В непевних штатах -- Мічіґані, Вісконсині, Пенсильванії, Джорджії, Неваді, Аризоні і Північній Кароліні -- розрив між Трампом і Гарріс так і коливається в межах 0,5-1,5%. Тобто, в межах статистичної похибки. Тобто, те, що Гарріс ніби обходить Трампа в 4-х з цих 7 штатів, на практиці майже нічого не означає.
Гарріс зараз в цілому обходить Трампа на 2,5% в загальнонаціональних опитуваннях, збільшилась її підтримка серед чоловіків, виборців з вищою освітою і старшого покоління. Але "чистої" перемоги Гарріс з таким розривом точно не буде. Та сама перспектива перемоги досі під питанням.
З огляду на цю неоднозначну ситуацію, цілком ймовірно, що після оголошення результатів голосування можуть виникнути правові спори. Можливі також акції протесту з боку виборців, які не приймуть перемогу ні однієї, ні другої сторони. Чи зможе 78-річний Трамп знову знайти в собі сили та натхнення для закликів до бунту в Капітолії – залишається під питанням.
Проте для нас це означає одне: Сполучені Штати не зможуть зосередитися на наших питаннях, принаймні, до січня-лютого 2025 року. Отже, все, що залежить від США, потрібно буде вирішити до 5 листопада. У цей же період нам слід перенаправити всі інші аспекти співпраці на взаємодію з Європою, без участі Америки. Якщо Трамп виграє вибори, він може значно знизити активність США в НАТО. І незалежно від результату виборів, питання України, ймовірно, знову буде покладено на плечі Європейського Союзу.