В Європейському Союзі виникають труднощі з визначенням подальших кроків у зв'язку з участю військових сил Північної Кореї у конфлікті в Україні, - зазначила Висоцька.


Кореспондентка Еспресо Тетяна Висоцька розповіла, що європейські політики намагаються дистанціюватись та не відповідати на інформацію щодо залучення Росією військ КНДР у війні проти України

Про це вона розповіла в етері Еспресо.

Безумовно, європейські політики активно обговорюють можливу участь Росії у війні з військовими КНДР. Проте, на публіці вони намагаються уникати коментарів з цього приводу. Останнім часом генеральному секретарю НАТО неодноразово ставили питання про ймовірну участь північнокорейських військ у конфлікті в Україні. Марк Рютте щоразу підкреслює, що у них немає офіційних підтверджень цієї інформації. Він також зазначив, що наступного тижня вони очікують нові дані від розвідки Південної Кореї, що стосуються цієї ситуації, - повідомила Висоцька.

За словами кореспондентки, в кулуарах Європарламенту починають говорити розміщення європейських військ на території України.

"Власне, європейські політики опинилися в ситуації, коли не знають, як реагувати на участь Північної Кореї на стороні Росії у конфлікті з Україною. Це очевидно вказує на можливе залучення нового континенту до цієї війни. Тому Європа повинна надати більш рішучу та гідну відповідь. Наразі в кулуарах Європейського парламенту активно обговорюють позицію Макрона, яку він висловив на початку року, зокрема, що європейські військові врешті-решт повинні бути присутніми на українській території", - підкреслила вона.

Взаємодія між Росією та Північною Кореєю в військовій сфері: актуальна інформація.

4 жовтня Kyiv Post повідомив, що в результаті ракетного обстрілу на захоплених територіях Донеччини загинули 20 військовослужбовців. Серед них було шестеро представників Північної Кореї, які здійснювали консультації для російських військових.

8 жовтня Міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен виразив занепокоєння, що Північна Корея може направити свої збройні сили в Україну на підтримку Російської Федерації.

17 жовтня під час пресконференції в Брюсселі президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія має намір підготувати 10 тисяч військових з Північної Кореї та залучити їх до бойових дій в Україні.

Начальник ГУР МО Кирило Буданов поінформував, що на сході Росії перебуває близько 11 тисяч північнокорейських піхотинців, які проходять підготовку для участі в бойових діях в Україні. За його словами, перший підрозділ у складі 2600 солдатів вирушить до Курська, де Україна встановила плацдарм.

Україна передала Північноатлантичному альянсу інформацію щодо участі військовослужбовців з Північної Кореї у збройному конфлікті на стороні Росії та звернулася з проханням надати відповідні дані державам НАТО для Києва.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що залучення військових Північної Кореї до конфлікту в Україні на стороні Росії призведе до "суттєвого загострення ситуації".

Згодом з’явилася інформація про те, що Південна Корея обмірковує варіант надання Україні підтримки у формі військових сил та розвідувальної інформації, у відповідь на активність Північної Кореї, яка направила своїх військових для участі у конфлікті на стороні Росії.

22 жовтня повідомлялось, що Північна Корея відправила на територію Росію не тільки піхотинців, але й пілотів військових літаків.

Очільник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що 23 жовтня у Курську область повинні прибути перші бійці з Північної Кореї.

23 жовтня Reuters із посиланням на південнокорейських парламентарів повідомило, що КНДР відправила до РФ 3 тис. своїх військових.

Related posts