В Україні спостерігається значне зростання числа банкрутств: вказано на причини цього явища.


Основна частина банкрутств спостерігається в мегаполісах та індустріальних зонах.

Протягом останніх чотирьох місяців в Україні спостерігається майже дворазове зростання кількості справ про банкрутство. Серед тих, хто стає банкрутами, 64% – це люди у віці від 25 до 45 років. Найвищі показники банкрутств зафіксовано в Києві та Київській області, а також у Дніпропетровській області. Цю інформацію оприлюднив Опендатабот.

Станом на жовтень 2024 року відкрито 651 справу про банкрутство, що перевищує кількість справ за весь минулий рік (575 справ). Аналізуючи динаміку за останні роки, можна помітити, що кількість справ про банкрутство громадян різко збільшувалася.

У 2019 році зафіксували лише 22 справи, але до 2023 року ця кількість зросла до 575. На початку осені 2024 року вже було зареєстровано 651 справу, що перевищило результати попереднього року.

Цікаво зазначити, що більшість людей, які оголошують себе банкрутами, належать до вікової групи від 25 до 45 років. Ця категорія становить 64,1% усіх випадків банкрутства. Люди, старші за 45 років, становлять 28,7%, тоді як молодь до 25 років становить лише 7,2%.

Цей показник свідчить про те, що економічні труднощі в першу чергу впливають на людей працездатного віку, які, ймовірно, стикаються з фінансовими труднощами, пов'язаними з виплатою кредитів, іпотекою або втратою заробітку. Легкий дисбаланс спостерігається серед жінок, які складають 51% від загальної кількості банкрутів, тоді як чоловіки становлять 48%. Це вказує на те, що фінансові труднощі торкаються обох статей майже в рівній мірі.

Основна частина банкрутств спостерігається в мегаполісах та індустріальних зонах. Лідером серед регіонів є Київ та область, де зафіксовано 95 справ, що становить 15% від загальної кількості. На другому місці -- Київщина (58 справ, 9%), третю позицію посідає Дніпропетровська область із 53 справами (8%).

Раніше було зазначено, що відповідно до нового законодавства, працівників можуть звільняти за порушення "етичних норм". Верховна Рада подолала президентське вето та ухвалила законопроєкт №7731, врахувавши його рекомендації. Цей законопроєкт раніше викликав критику через положення, яке зобов'язує працівників повідомляти про свої "зв'язки" з особами в тимчасово окупованих територіях.

Related posts