В Японії успішно реалізували операції з відновлення зору, використовуючи стовбурові клітини.


Пацієнтам проводили трансплантацію епітеліальних клітин, що формують рогівку ока, які були отримані зі стовбурових клітин. Внаслідок цього втручання у хворих спостерігалося покращення зорових функцій.

В Японії провели перші операції з відновлення зору за допомогою стовбурових клітин. Вони виявилися успішними -- у пацієнтів покращився зір та зменшилося помутніння рогівки. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet.

Дослідження провели в госпіталі університету міста Осака. В ньому брали участь чотири пацієнти -- жінки віком 38 та 44 роки з ідіопатичним LSCD та чоловіки 66 та 72 років з аналогічним діагнозом. Усі вони мали нестачу лімбальних стовбурових клітин.

В даному дослідженні зазначено, що втрата епітеліальних стовбурових клітин рогівки, розташованих на краю рогівки, може мати суттєвий вплив на зорові функції. При цьому, патологічні прояви дефіциту лімбальних стовбурових клітин (LSCD) виявляються складними для лікування.

Пацієнтам трансплантували епітеліальні клітини, які формують рогівку ока, отримані з стовбурових клітин. Після проведення процедури спостерігалося покращення зору та зменшення помутніння рогівки.

Відзначається, що учасників дослідження спостерігали протягом двох років. У цей період у них не спостерігалося побічних ефектів, а також не було випадків відторгнення трансплантатів.

"У дослідженні зазначено, що не було виявлено жодних імунологічних реакцій відторгнення або утворення пухлин, а також не спостерігалося серйозних побічних ефектів, згідно з клінічним протоколом. У зв'язку з цим комісія з моніторингу безпеки не була скликана. Протягом року додаткового спостереження за безпекою було зареєстровано дев'ять випадків несерйозних побічних явищ."

У дослідженні зазначено, що цей метод поки не буде впроваджено на широку ногу, оскільки потребує подальшого вивчення. Проте його визнали потенційно корисним для осіб із захворюваннями рогівки обох очей.

Нагадаємо, що раніше було зазначено, що в Китаї вперше вдалося вилікувати діабет за допомогою стовбурових клітин. Після цього пацієнти змогли відмовитися від використання інсуліну.

Related posts