Науковці розробили новий унікальний пристрій, який здатний генерувати електричний заряд із атмосферного повітря.


Вчені з Бінгемтонського університету розробили унікальний паперовий пристрій, який може перетворювати вологу з атмосфери на електричну енергію. Ця новаторська технологія має потенціал стати надійним джерелом живлення для малопотужних портативних електронних гаджетів, як повідомляє Interesting Engineering.

Прилад працює на основі бактерійних спор, які розкладають водяну пару на іони, генеруючи електричний заряд внаслідок різниці концентрацій іонів. Унікальний "Янус-папір" виконує функцію утримання вологи, що забезпечує її подальшу обробку.

На думку професора Сокхуна Чоя, технологія, яку він називає "паперотронною", має екологічні переваги завдяки можливості легкого утилізування пристрою. Дослідники мають намір зменшити габарити цього пристрою до рівня мікроелектромеханічних систем (MEMS), що дозволить підвищити його енергетичну щільність і розширити області його використання.

Наступними кроками будуть збільшення потужності пристрою, розробка методів зберігання енергії та інтеграція з іншими технологіями збору енергії. Новітня єозробка є частиною загального напрямку створення гнучких, легких та екологічно дружніх паперових електронних пристроїв.

Related posts