Вересень у Києві відзначився безпрецедентною кількістю підпалів військових автомобілів: стало відомо, скільки злочинів було розслідувано.


У правоохоронних органах вдосконалили методи швидкого виявлення паліїв.

У Києві тривають випадки підпалів військового транспорту, і в вересні кількість таких інцидентів досягла свого піку за рік. При цьому, більшість підозрюваних вже затримані та знаходяться під вартою, чекаючи на завершення слідчих дій та судового розгляду. Цю інформацію повідомило Головне управління Національної поліції України в столиці.

"Телеграф" звернув увагу на статистику підпалів військових автомобілів у столиці на фоні резонансної ситуації зі згорілим пікапом на СТО. Варто зазначити, що фахівець ДСНС, викликаний на місце інциденту, не виявив ознак підпалу, хоча незалежні експерти пізніше виявили такі ознаки. Він зробив висновок, що автомобіль загорівся через несправну електропроводку. Саме на цей первинний висновок орієнтувалися представники Солом'янського районного управління поліції, коли вирішили не реєструвати інцидент у Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Цю інформацію також підтверджено в офіційній відповіді від Головного управління Національної поліції в Києві.

Після того, як інформація про інцидент та скарга власника спаленого пікапа потрапили до Офісу генерального прокурора, справа почала рухатися. Київська міська прокуратура внесла дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Дії невідомих зловмисників були кваліфіковані як "перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань" згідно зі статтею 114-1 Кримінального кодексу України, і наразі триває досудове слідство.

По цій статті вже відкриті кримінальні справи й з інших випадків знищення військового майна, що сталися в столиці. З початку року було зафіксовано 56 таких інцидентів, причому більше третини з них, а саме 21 підпал, відбулося у вересні. На даний момент вдалося розкрити 75% злочинів цієї категорії, що складає 42 випадки.

Відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, розслідування кримінальних справ цієї категорії віднесено до компетенції слідчих Служби безпеки України, - повідомили "Телеграфу" в Головному управлінні Національної поліції в Києві.

З початку року в Україні військовий транспорт, призначений для фронтових потреб, зазнав 266 випадків загоряння. У ряді випадків вогонь знищував або частково пошкоджував одразу кілька автомобілів.

В основному, вік паліїв коливається від 18 до 35 років. Проте, на жаль, існують випадки, коли до таких злочинів залучаються й неповнолітні особи з Росії, - зазначила в коментарі нашому виданню речниця Офісу Генерального прокурора Надія Максимець. - Їм обіцяють значні виплати, що коливаються від 700 до 3 000 доларів, але насправді багато з них не отримують нічого. Натомість їх затримують та утримують під вартою до моменту судового розгляду.

Також зазначу, що за фактами підпалів відкриваються кримінальні провадження як за ст. 194 КК України ("Умисне знищення або пошкодження чужого майна), так й вже згадана ст. 114-1 КК України, бо всі ці автомобілі, що були пошкоджені чи знищені, використовуються для потреб ЗСУ чи інших військових формувань. Відповідно, дії паліїв кваліфікуються як перешкоджання їхній законній діяльності. Хотілось би донести такий меседж до всіх, кого спокушають легкою наживою, що відповідальність невідворотна, - наголосила речниця.

Як інформував "Телеграф", нещодавно у столиці України, Києві, правоохоронці затримали трьох місцевих чоловіків та одну жінку. Вони були спіймані "на гарячому" під час виконання завдань російських спецслужб, які полягали у знищенні військових автомобілів.

Related posts