Від "графіті" до викрадення лампочок: українців штрафують за пошкодження майна в житлових будинках.
Адвокат Євген Буліменко пояснив, яким чином можуть бути покарані як неповнолітні, так і дорослі правопорушники за вчинення подібних дій.
Деякі недобросовісні особи, як діти, так і дорослі, можуть шкодити спільному майну в багатоквартирних будинках. Це може проявлятися у вигляді графіті на стінах ліфтів і під'їздів, пошкодження або крадіжки ламп, а також недотримання гігієни на сходових клітинах.
Адвокат Євген Буліменко пояснив, яким чином можуть бути покарані як неповнолітні, так і дорослі правопорушники за вчинення подібних дій.
За словами експерта, у разі псування майна в багатоквартирному будинку балансоутримувач (житлово-експлуатаційна організація або об'єднання співвласників) може подати цивільний позов до винної особи для відшкодування завданої шкоди. Відповідачем у таких справах може бути особа, яка досягла 14 років.
Він зазначив, що на особу, яка вчиняє пошкодження майна в багатоквартирному житловому будинку, також є можливість подати скаргу до поліції.
Буліменко пояснив, що за псування майна в багатоквартирному будинку можна скласти протокол за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) -- "Дрібне хуліганство".
Адміністративна відповідальність передбачає:
"Адміністративній відповідальності підлягають особи, які на момент вчинення правопорушення досягли 16 років", -- уточнив юрист.
Нагадуємо, що в Україні планують посилити відповідальність за ігнорування автомобілів швидкої допомоги та пожежних служб.
Як повідомляла Politeka, на деяких ринках чи магазинах можна отримати штраф.