Не потрібно видаляти фотографії та відео: способи оптимізації пам'яті мобільного телефону.
Декілька порад для розв'язання набридлої проблеми
Імовірно, чимало людей стикалися з моментом, коли пам'ять їхнього телефону несподівано заповнилася. Причина цієї ситуації може полягати не лише у громіздких програмах, а й у невмілому управлінні доступним простором.
Щоб подолати цю проблему, не обов'язково повністю позбуватися всіх своїх спогадів. Усі розуміють, як складно прощатися з фотографіями з "той незабутньої відпустки кілька років тому".
Конфігурація автоматичного завантаження фотографій на хмарні сервіси, такі як Google Photos, iCloud, Dropbox або OneDrive, забезпечить можливість зберігати зображення поза межами пам'яті вашого мобільного пристрою.
При цьому в тому ж Google Photos їх можна автоматично стискати, щоб зменшити вагу без особливої втрати якості.
Коли мова заходить про стиснення зображень, варто згадати про програми на кшталт Photo Compressor, які забезпечують можливість швидко та зручно змінювати розміри ваших фотографій. Проте, якщо ваші вимоги передбачають високу роздільну здатність, цей підхід може не бути найбільш доцільним, адже стиснення, як правило, супроводжується втратою якості. Тим не менш, у більшості випадків різницю в якості важко буде помітити.
Схожі програми доступні також для роботи з відео (Video Compressor). Якщо вам потрібно зберігати документи різних форматів на тривалий час без щоденного доступу до них, ви можете скористатися архіваторами, такими як RAR, а також безліччю інших альтернатив.
Якщо ви часто використовуєте месенджери на зразок Telegram і WhatsApp, це може бути причиною нестачі пам'яті на вашому пристрої. Ці додатки зберігають усі надіслані та отримані фотографії та відео, і ви можете опинитися в ситуації, коли ці файли займають кілька гігабайтів.
Для того, щоб усунути їх, потрібно перейти до налаштувань додатку і знайти опцію "Скинути кеш". Або ж можна налаштувати автоматичне очищення на певні проміжки часу.
Щоб ці програми не з'їдали пам'ять, можна в тих же налаштуваннях вимкнути автозавантаження медіа.
Хорошим варіантом буде використання додатків типу CCleaner, які мають зручний інтерфейс і дозволяють знайти всі непотрібні файли, а потім видалити їх.
Якщо видалення файлів не є прийнятним рішенням, ви можете перенести їх на зовнішній накопичувач, наприклад, флешку або зовнішній жорсткий диск. Якщо ви обираєте другий варіант, не забудьте купити OTG-адаптер, адже без нього ви не зможете підключити пристрій до свого телефону.
Нагадуємо, що раніше "Телеграф" публікував інформацію про способи зарядки телефону під час відключення електроенергії, а також про методи економії заряду акумулятора.