Вам буде цікаво дізнатися! Вчені виявили причини, чому деякі діти мають примхи щодо їжі.


Нещодавнє дослідження засвідчило, що вибагливість у їжі у дітей здебільшого зумовлена генетикою і залишається стабільною від дитинства до раннього підліткового віку.

Вчені з Університетського коледжу Лондона (UCL), Королівського коледжу Лондона та Університету Лідса дійшли висновку, що ця риса передається у спадок і не є просто "фазою" дорослішання. Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Child Psychology & Psychiatry.

У дослідженні, проведеному з участю батьків однояйцевих і різнояйцевих близнюків, взяли участь родини з Англії та Уельсу. Спостереження охоплювали дітей у віці від 16 місяців до 13 років. Результати показали, що генетичні фактори впливають на 60% варіацій у харчових вподобаннях у немовлят, а в більш старшому віці цей відсоток зростає до 74% і навіть більше.

Дослідження також показало, що вплив загальних факторів довкілля, таких як харчування в сім'ї, значний лише в ранньому дитинстві. У міру дорослішання дітей унікальні фактори навколишнього середовища, наприклад, спілкування з різними друзями, починають відігравати більш значну роль.

Вибірковість у харчуванні визначається обмеженим спектром уподобань, що може бути зумовлено текстурою, смаковими якостями або небажанням спробувати нові страви. Головна дослідниця, докторка Зейнеп Нас, підкреслила, що ця проблема є досить поширеною серед дітей і може викликати занепокоєння у їхніх батьків. Вона також наголосила, що генетична схильність до вибагливості в їжі не є наслідком виховних методів, тому батькам не слід звинувачувати себе за таку поведінку.

Дане дослідження спирається на дані когорти близнюків Gemini, яка є найбільшим проектом, що вивчає генетичні та екологічні чинники, що впливають на розвиток дітей.

Дослідники наголошують, що, хоча генетичні фактори мають значний вплив, це не свідчить про те, що вибірковість у їжі є остаточною. Батьки можуть активно допомагати своїм дітям, стимулюючи їх до споживання різноманітних продуктів протягом дитинства та підліткового періоду.

Related posts