"Персональна відповідальність – ключовий аспект": Зеленський провів засідання РНБО, присвячене МСЕК, і оголосив важливі рішення. Дивіться відео.


Президент України Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання РНБО, присвячене ситуації з МСЕК і зловживанням посадових осіб різних державних органів із отриманням інвалідності. У ході засідання Рада визначила перелік рішень на вирішення проблеми, глава держави затвердив їх президентським указом.

Цю інформацію озвучив сам Зеленський. Він детально пояснив, як держава планує реформувати структуру МСЕК і акцентував увагу на тому, що відповідальність за ситуацію повинна бути індивідуальною. Зокрема, за фальшиві довідки про інвалідність, які отримали працівники прокуратури, має нести відповідальність генеральний прокурор України.

"Було проведено засідання Ради національної безпеки і оборони. Обговорювалися питання, пов'язані з медико-соціальною експертизою та зловживаннями з боку посадових осіб різних державних установ у процесі отримання інвалідності. Учасники засідання заслухали доповіді голови Служби безпеки України Василя Малюка та міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, які доповіли про проведені перевірки та розслідування кримінальних справ", - зазначено в офіційній інформації.

Згідно зі словами Зеленського, на сьогодні вже виявлено чимало випадків порушень, а також явно підроблених документів про інвалідність у чиновників.

"Доповідали премʼєр-міністр Денис Шмигаль, міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович щодо кроків, які повинні бути зроблені на урядовому рівні. Окремо розглянули ситуацію в системі органів прокуратури України. Доповідав Генеральний прокурор Андрій Костін", - розповів Зеленський.

Він зазначив, що РНБО склала список заходів, які відновлять справедливість, і президент затвердив їх через свій указ.

Зокрема, президент Зеленський зазначив, що серед ухвалених рішень є цифровізація всіх етапів роботи медико-соціальних експертних комісій, проведення реальних перевірок декларацій їхніх членів, а також перевірка і перегляд спірних рішень щодо інвалідності для державних службовців. Крім того, передбачено аудит відповідних пенсійних нарахувань, внесення законодавчих змін для термінового реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, а також перегляд механізму нарахування пенсій для посадовців державних органів.

Він також зазначив, що вважає, що кожен повинен нести особисту відповідальність за нинішню ситуацію, і закликав до необхідності прийняття відповідних кадрових рішень.

"Президент України доручив прем'єр-міністру вирішити цю проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема в рамках відповідних міністерств. Необхідно ухвалити кадрові рішення. Окрім того, генеральний прокурор має нести політичну відповідальність за стан справ у прокуратурі країни", - підкреслив глава держави.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм "поставила" скандальна глава обласної МСЕК (медико-санітарної комісії) Тетяна Крупа. Прокурори з такою інвалідністю продовжують отримувати від держави пенсії - часом сотні тисяч гривень на рік. Журналісти впевнені, що правоохоронні органи Хмельниччини знали про масштабну корупційну схему, яку організувала "слуга народу" Крупа.

Після цього журналісти провели аналіз декларацій доходів керівників регіональних прокуратур і створили рейтинг обласних прокурорів, які отримують найбільші пенсії. У деяких випадках витрати з бюджету на одного такого "пенсіонера" перевищують мільйон гривень на рік. Більшість з цих високопрофесійних "пенсіонерів" почали отримувати пенсійні виплати у віці 38-42 років, а серед них є й той, хто вперше задекларував пенсію у 36 років.

Related posts