Конфлікт в Україні триватиме, незалежно від того, хто стане переможцем на президентських виборах у Сполучених Штатах.
Президент Росії веде виснажливу війну в Україні. Журналісти вважають, що для нього більш вигідно продовжувати конфлікт.
У Камали Гарріс і Дональда Трампа абсолютно різні погляди на те, як вони збираються допомагати закінчувати війну в Україні. Однак аналітики вважають, що, хто б не опинився в Білому домі, Володимир Путін однаково продовжить воювати, що для нього вигідніше, ніж покласти конфлікту край. Про це пише Business Insider.
Гарріс пообіцяла продовжити політику президента Джо Байдена, озброївши Україну для захисту від дворічного вторгнення Росії.
Трамп, тим часом, стверджує, що може швидко покласти край конфлікту шляхом переговорів.
Протягом останніх кількох місяців Росія активізувала свої зусилля проти України, збільшуючи кількість військових підрозділів та артилерійських постачань, що призвело до поступових, але значущих досягнень на фронтовій лінії.
Відповідно до інформації, наданої представниками Південної Кореї, України та США, Північна Корея надіслала тисячі своїх військовослужбовців, які в даний час проходять підготовку на військових базах у Приморському краї Росії.
Експерти висловлюють думку, що мирна ініціатива Дональда Трампа не зможе забезпечити стабільний мир у майбутньому. Нещодавно його близький партнер, Джей Ді Венс, представив концепцію завершення конфлікту в Україні в разі повернення Трампа до влади, яка передбачає створення "демілітаризованої зони" на територіях, що перебувають під російською окупацією.
Проте, на думку експертів, зменшивши підтримку України і фактично передавши частину її території Росії, Сполучені Штати можуть, ймовірно, спровокувати ще більшу агресію з боку Кремля.
"Якщо Росія усвідомлює, що її територіальні претензії в Україні можуть бути прийнятними для Вашингтона, важко собі уявити, що Москва не розгляне аналогічні дії в інших регіонах або навіть на території самої України, як це спостерігалося після 2014 року. Мир в Україні, який вигідний Росії, не є справжнім миром — це лише перемир'я," — зазначив експерт RAND Corporation Пол Кормарі.
Підрив єдності Західного світу через критику НАТО може призвести до подібних наслідків.
Камала Гарріс, навпаки, пообіцяла продовжити підтримку США України, яка коштувала 64,1 млрд доларів військової допомоги з моменту повномасштабного російського вторгнення 2022 року. Але адміністрація Байдена встановила обмеження на те, як Україна може використовувати далекобійну зброю. Україна також заявляє, що допомога США часто надходить частинами.
Це елемент стратегічних зусиль Сполучених Штатів, спрямованих на підтримку України, при цьому намагаючись уникнути провокацій Росії та запобігти виникненню великої війни.
Однак це свідчить про те, що Путін, ймовірно, вважає, що з Гарріс на посаді президента він може продовжувати свою війну на виснаження проти України, оскільки вона, ймовірно, не зможе забезпечити достатню військову підтримку для остаточної перемоги над ним.
Ця війна стала ставкою на економічне майбутнє Росії, що підкреслює критичну важливість перемоги для президента Путіна.
Одним із основних засобів, які Байден застосував для притягнення Росії до відповідальності, стали санкції, спрямовані на послаблення її економіки шляхом зменшення можливостей експорту нафти та газу на світових ринках.
Проте Росії вдалося знайти нові експортні ринки в таких великих економіках, як Китай і Індія, що призвело до того, що економічні втрати від санкцій виявилися менш суттєвими, ніж передбачали деякі аналітики.
Економіст Олександр Мертенс нещодавно висловив думку, що Росія, ймовірно, понесе економічні втрати, незалежно від того, чи продовжить вона військові дії. Це означає, що у Путіна немає вагомих причин для припинення конфлікту на даний момент.
Китай активно спостерігає за подіями в Україні, обмірковуючи можливість вторгнення на Тайвань, який є союзником США. Тим часом, ситуація на Близькому Сході загострюється, і існує ризик, що це може призвести до значно більшого військового протистояння. Будь-які великі конфлікти в цих регіонах здатні забрати увагу та ресурси США, відволікаючи їх від підтримки України.
Загалом, місія Путіна полягає не тільки в тому, щоб захопити Україну, а й працювати в тандемі з іншими авторитарними лідерами, щоб завдати шкоди глобальній могутності США.
"У найближчій перспективі Росія і Китай прийняли стратегію спільної конфронтації зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками в Європі та Азії відповідно", -- сказав аналітик Джонатан Ворд з Інституту Гадсона BI минулого року.
Малоймовірно, що Камала Харріс або Дональд Трамп зможуть переконати Путіна відмовитися від його намірів домогтися успіху в Україні та реалізувати свої більш широкі глобальні цілі.
"Він узяв на себе особисту відповідальність за досягнення цього результату і, ймовірно, вважає, що це варте практично будь-якої ціни. Спроби змусити його здатися -- безплідне заняття, яке просто витрачає життя і ресурси", -- написав Пітер Шредер, колишній перший заступник офіцера національної розвідки з питань Росії та Євразії в Національній розвідувальній раді з міжнародних відносин у вересні.
Найкращий курс, пише Шредер, для США -- грати з Путіним у його власній грі та пережити його в його війні на виснаження, чекаючи, коли він помре або залишить свій пост.
"Лише в такому випадку з'явиться можливість для стабільного миру в Україні," — зазначив він з впевненістю.
Нагадуємо, що Фокус раніше повідомляв про те, хто займав провідні позиції в останніх опитуваннях у США напередодні виборів президента 2024 року.