Війна з чорної смородиною: чому вирощування цієї ягоди стало під забороною на ціле століття?
Садівникам заборонили вирощувати чорну смородину через те, що її кущі стали улюбленим середовищем для іржастого гриба. Цей паразитний організм здатний заражати сосни, що призводить до руйнування хвойних лісів.
Протягом майже ста років у Сполучених Штатах Америки існувала заборона на вирощування чорної смородини, яка тривала з початку XX століття до її скасування на початку XXI. Тому багато американців ніколи не мали можливості спробувати цю ягоду, а деякі й досі не наважуються це зробити. Про це повідомляло видання IFLScience.
Зазначається, що наприкінці IX століття чорна ягода була досить популярною серед жителів штату Нью-Йорк, однак смородину заборонили через паразитичний гриб Cronartium ribicola. Цей гриб викликав пухирчасту іржу на білих соснах, а як переносника використовував смородинові кущі. Для порятунку лісової промисловості з 1911 року уряди штатів почали забороняти вирощування чорної смородини.
У середині XX століття розпочали роботи над створенням сортів, стійких до захворювань, але страхи щодо потенційної загрози для сосен все ще залишалися у свідомості багатьох, як зазначають автори статті. Крім того, більшість американців ніколи не пробували чорну смородину, тому заборона на її вирощування не викликала великого занепокоєння. Лише в 1966 році уряд почав дозволяти деяким штатам скасування цієї заборони, але цей процес відбувався повільно. У штаті Нью-Йорк заборону було знято у 2003 році завдяки старанням однієї людини - Грега Квінна, який зміг переконати уряд у безпеці вирощування цієї культури.
Проте журналісти зазначають, що багато американців через ці події досі не знають, якою є чорна смородина на смак.
Чорна смородина (Ribes nigrum) має своє коріння в північних регіонах Європи та Азії. Ці ягоди, багаті на вітамін С, вживаються в свіжому вигляді і активно використовуються в кулінарії. Вони також служать основою для приготування джемів, алкогольних напоїв, ароматизаторів та натуральних фіолетових барвників.
Нагадаємо, що 2 жовтня в медіа з'явилася інформація про 10 продуктів, які містять найбільше вітаміну С. Окрім звичних апельсинів і лимонів, до цього переліку потрапили чорна смородина, солодкий перець, чілі, полуниця, капуста, папая, диня, ківі та броколі.
Крім того, 10 вересня Фокус із посиланням на закордонні ЗМІ уклав перелік із 5 фруктів і ягід, у яких міститься найменше цукру. Це лайми, лимони, журавлина, малина, ожина, полуниця, а також грейпфрут.