"Вони справді імплементують нові рішення." Галущенко очікує 2 ГВт нової генерації від компаній.
У 2024 році в Україну було імпортовано близько 600 МВт електрогенераційних установок, здатних функціонувати в режимі "активного споживача". Це означає, що в умовах дефіциту електричної енергії вони можуть продавати електрику в загальну мережу. Міністр енергетики Герман Глущенко повідомив, що до кінця 2024 року та на початку 2025 року планується реалізація масштабних проєктів потужністю до 2 ГВт.
"Це реальні проєкти, вони реально завозять - в цьому році вже близько 600 МВт відповідних установок, які будуть генерувати по всій країні електроенергію, у тому числі у режимі активного споживача", - сказав міністр під час форуму "Зроблено в Україні".
Для компаній концепція активного споживача відкриває можливості стати частиною ринкових процесів, зазначив Галущенко.
"Це, по суті, є додатковою формою підприємницької діяльності для будь-якої галузі економіки. Ви ставите перед собою дві основні задачі: перша - забезпечити свою безпеку в разі виникнення критичних ситуацій у системі. Друга - створити окремий бізнес, що займається продажем відповідної електроенергії," - зазначив Галущенко.
Заохочення компаній інвестувати у власні енергетичні потужності для виробництва електрики є одним із пріоритетних напрямків державної політики щодо розвитку децентралізованої генерації. У цьому році передбачалося збудувати 1 ГВт нових маневрових генераційних об'єктів для формування децентралізованої енергетичної системи.