Вертольоти Росії вже стали мішенню: ГУР оприлюднив нові завдання для морських дронів (відео)


За інформацією офіцера ГУР, відомого під псевдонімом "Шарк", нещодавно вдосконалена версія Magura V5, яка інтегрує радянську ракету Р-73, вже не раз використовувалася. Йдеться про модернізовану ракету, призначену для винищувальної авіації.

Відділ ГУР отримав новітні морські безпілотники, оснащені системами протиповітряної оборони та керованими ракетами Р-73. Технології безпілотників в агенції активно вдосконалюються, і в планах є також інтеграція зенітно-ракетних комплексів. Про це повідомили офіцери спецпідрозділу ГУР Group 13 у розмові з "Радіо Свобода".

Згідно з наявною інформацією, одним із пріоритетних завдань розвідки є протидія авіаційним та підводним силам російських військових.

Мова йде про нову версію Magura V5, яка оснащена ракетою радянського виробництва Р-73, призначеною для повітряних боїв і обладнаної інфрачервоною системою самонаведення. Цю ракету спочатку створювали для військових літаків.

За інформацією офіцера ГУР з позивним "Шарк", такі системи вже не раз використовувалися в бойових умовах. Він також зазначив, що одного разу вдалося вразити російський гелікоптер.

Російські військові літаки, без сумніву, є однією з найбільших загроз для морських дронів у Чорному морі. Саме тому в Головному управлінні розвідки активно працюють над тим, щоб забезпечити контроль над повітряним простором.

"Зараз ми активно займаємося оснащенням наших бортів зенітно-ракетними системами," - зазначив командир Group 13 "Тринадцятий".

У планах відомства -- також вертольоти й літаки, і до цього вже наближаються. Спецпідрозділ також ставить перед собою завдання зі знищення російських підводних човнів.

Представник ГУР висловив думку, що це завдання також є реалістичним, оскільки раніше траплялися подібні ситуації, як з корветом "Сергій Котов", який тривалий час залишався недосяжним для ворожих атак.

"Для досягнення успіху тут необхідно витратити більше часу на підготовку та докласти зусиль. Можливо, також знадобиться трохи удачі," -- зазначив представник спецпідрозділу.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов вже раніше висловлював думку про наявність систем протиповітряної оборони в українських морських безпілотниках. Він прогнозує, що морські дрони зможуть переважати традиційні бойові кораблі, особливо в умовах закритих або напівзакритих водних просторів.

Нагадуємо, що українські захисники зменшили тиск російських сил в районі Українська, в той час як ворог захопив навчальний заклад у Гірнику.

Крім того, існує інформація, що в Міністерстві закордонних справ України висловлюють занепокоєння щодо можливого ядерного інциденту, оскільки Російська Федерація, ймовірно, планує атаки на об'єкти українських атомних електростанцій.

Related posts