Як забезпечити тривале цвітіння фіалок: 4 легкі рекомендації по догляду
Фіалки вимагатимуть особливого рідкого підживлення.
Кімнатна фіалка, або ж сенполія, користується великою популярністю серед любителів рослин завдяки своїм яскравим і тривалим квітам. Однак, якщо не дотримуватись належного догляду, ці ніжні рослини можуть перестати цвісти, покритися зайвим листям або навіть загинути. Про основи правильного догляду за фіалками розповідає Martha Stewart.
Через тривалий термін життя, пересадка фіалок є обов'язковою. У міру того, як рослини ростуть, їх можна пересаджувати у більші горщики, щоб вони не були занадто прив'язані до коріння. Як тільки ваша фіалка подвоїться або потроїть розмір вашого горщика, а листя почне трохи в'янути, настав час пересадки.
Оптимальним варіантом буде розташувати їх у тій частині житла, де спостерігається максимальна кількість яскравого непрямого освітлення. У зимовий період найбільш підходящими є вікна, що виходять на захід або південь, тоді як влітку краще віддавати перевагу вікнам на північ або схід. Варто також пам’ятати про те, що прямі сонячні промені можуть завдати шкоди листям рослин, тому їх необхідно захищати.
Температура
Температура є ключовим фактором у процесі вирощування фіалок. Ці рослини почуваються найкраще в діапазоні температур від 18 до 23 градусів. Якщо температура опускається нижче 18 градусів, це може призвести до уповільнення росту та зробити листя тонким і крихким.
Удобрения
Фіалки вимагатимуть особливого рідкого підживлення. або добрива для квітучих кімнатних рослин з високим вмістом фосфору, який сприяє цвітінню рослини кожні чотири-шість тижнів навесні, влітку та восени.
Ще один спосіб зберегти рослину в найкращому вигляді - обрізання пониклих квітів. З часом це стимулюватиме розвиток більшої кількості нових паростків.
Полив растений.
Не існує чітко визначеного розкладу поливу. Найзручніший спосіб дізнатися, чи варто полити фіалки, - це перевірити верхній шар ґрунту. Якщо він сухий на дотик, слід зволожити його водою, яка має кімнатну температуру.
Оптимальним способом поливу є полив знизу, поставивши фіалку в контейнер з водою. Слід пам'ятати, що листя не повинні бути вологими. Якщо вони постраждають, рослина може не оговтатися. Дайте їй настоятися в воді приблизно протягом години, а потім злийте залишки рідини.
Дайте фіалкам можливість ретельно висохнути між поливами, оскільки зайва волога може загрожувати їхньому життю.