Замість того, щоб заощадити, ви можете зіткнутися з новою проблемою: чи доцільно вимикати опалення вночі?
Корисні рекомендації для тих, хто прагне економити
У період опалювального сезону багато людей намагаються знизити витрати на опалення. Для цього деякі обирають вимикати радіатори вночі, сподіваючись зменшити споживання енергії. Проте насправді цей підхід може бути не таким дієвим, як виглядає на перший погляд.
Давайте обговоримо, чи доцільно вимикати опалення вночі, а також розглянемо кілька дійсно простих і результативних методів, які допоможуть зменшити витрати на опалення.
На думку експертів, рішення відключити опалення на ніч помилкове. Це пов'язано з тим, що фактично охолодження приміщень у нічний час сприяє збільшенню витрат на опалення протягом дня, оскільки система має повторно нагрівати прохолодні стіни у квартирі. Тому час роботи радіаторів збільшується вранці, поглинаючи більше енергії та тим самим нівелюючи економію енергії у нічний час.
Ба більше, відключення опалення на ніч означає не лише збільшення рахунків, а й додаткові проблеми. Виявляється, вимкнення радіаторів під час сну, особливо у морозні ночі, може сприяти конденсації вологи на стінах, що сприяє утворенню плісняви. Саме тому слід підтримувати стабільну температуру і не знижувати її нижче за рекомендовані 16 градусів за Цельсієм.
Якщо ви хочете заощадити на рахунках, варто вибрати сучасні системи опалення з програмованими термостатами.
Однак якщо такої можливості нема, є й інші альтернативні способи заощадити на опаленні. Одним з основних методів є правильна ізоляція вікон та дверей, яка не дозволить теплу йти з квартири, що суттєво знизить витрати на опалення.
Застосування штор і жалюзі має велике значення. Це зручний варіант, оскільки густі штори допомагають зберігати тепло, а закриття жалюзі вночі сприяє підтримці комфортного температурного режиму в приміщенні.
Раніше "Телеграф" розповідав про прості способи, які допоможуть заощадити електроенергію.