Зеленський: Партнери виявляють інтерес до застосування озброєнь, які вони надали Збройним Силам України.
Про це сказав Президент Володимир Зеленський у розмові з журналістами українських телеканалів, передає кореспондент Укрінформу.
"Наш досвід дійсно викликає великий інтерес у партнерів. Вони дуже хочуть, щоб їхня зброя використовувалася нашими бійцями. Ми відкриті до обміну інформацією, і вони активно вивчають наші напрацювання. Партнери, які надали нам зброю, залишаються задоволеними результатами. Для них це новий досвід, адже ми маємо знання про те, яка техніка ефективна на полі бою, а яка - ні. Це, безумовно, впливає на їхні фінансові рішення. Вони інвестують у виробництво певних видів зброї НАТО, базуючись на реальних потребах. Вони не витрачають гроші марно, а чітко знають, на що слід звернути увагу, що дійсно працює під час війни," - зазначив Зеленський.
Також він додав, що в Україні сьогодні "одне з найкращих (виробництв - ред.) дронів у світі".
"Проте, якщо розглядати співвідношення ціни, якості та кількості, а також ті виробничі лінії і логістичні ланцюги, які ми змогли налагодити, то цікавість до цього з боку партнерів є дуже значною. Вони усвідомлюють, що сьогодні інвестують у наші дрони, а в майбутньому, після закінчення війни, ми будемо їх використовувати. І їхнє ставлення до цього надзвичайно позитивне. Країни, такі як Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія та Ісландія, виявляють великий інтерес. Наразі це один з найпотужніших партнерських альянсів з Україною, справді сильна співпраця. Вони інвестують у наше місцеве виробництво дронів. На даний момент це лідер у цій сфері, а після наших нещодавніх угод з Байденом, Сполучені Штати також планують вкласти в це кошти. Проте, на сьогодні це вже реальність", - зазначив Зеленський.
Як вже було зазначено, на початку жовтня Люксембург приєднався до "коаліції дронів", ставши 17-ю країною-партнером у межах формату "Рамштайн".
Коаліцію безпілотників було засновано в лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі "Рамштайн". Цю ініціативу винесла на розгляд Латвія, а її реалізацію спільно координують з Великою Британією.