13 вересня: сьогодні відзначаємо церковне свято. Які підготовчі дії слід вжити перед Воздвиженням?


Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 13 вересня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.

13 вересня за новим церковним календарем вшановують священномученика Корнилія Сотника, а також відзначають оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі. Цей день також є передсвятом Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. У нашій статті ми розглянемо традиції та прикмети, пов'язані з 13 вересня, а також дізнаємось, яке свято святкують в церкві за старим стилем.

У 2023 році Православна церква України адаптувалася до нового календарного стилю, внаслідок чого всі православні свята з фіксованими датами відзначаються на 13 днів раніше. Проте деякі віряни все ще дотримуються традиційного календаря, адже право на використання старого стилю залишається за релігійними громадами та монастирями.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

13 вересня за новим церковним календарем (26 вересня за старим) - день пам'яті священномученика Корнилія Сотника, оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі та передсвяткування Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Церква Воскресіння Христового була зведена в 335 році. Раніше, в I столітті, римський імператор Тит завдав удару по Єрусалиму, розруйнувавши місто. Через шістдесят років, коли на трон зійшов правитель Адріан, він вирішив на місці руїн Єрусалима заснувати римську колонію, а на горі Голгофа збудував храм Венери, де здійснювалися жертвопринесення язичницьким богам. Цими діями намагалися стерти з пам'яті людей сліди Христа.

На початку IV століття, під час правління імператора Костянтина Великого, його мати, свята цариця Єлена, виявила місце поховання Ісуса в Єрусалимі. Стародавній язичницький храм було зруйновано, і на його місці збудували церкву Воскресіння Христового, яка була освячена.

Сьогодні храм Воскресіння Христового включає в себе також гору Голгофу, де був знайдений Хрест, на якому розіп'яли Ісуса, а також численні церкви та монастирські комплекси.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.

Корнилій Сотник жив у I столітті в Кесарії Палестинській. Він був язичником і римським центуріоном (сотником), але вів благочестиве життя.

Згідно з переказами, під час молитви до Корнилія з'явився Ангел, який повідомив, що його молитви почуті Богом. Ангел також настановив його знайти Симона, відомого як апостол Петро, в Іоппії, стверджуючи, що той «скаже тобі слова, завдяки яким ти й твій дім спасетеся». Коли апостол Петро прибув до дому Корнилія, його зустріли з великими почестями. Під час проповіді про Спасителя Корнилій і вся його сім'я охрестилися, завдяки чому він став першим язичником, що прийняв хрещення.

Після цього сотник вирішив залишити все мирське і піти з Петром. Апостол висвятив Корнилія на єпископа Кесарії Палестинської, а потім послав його в Скепсію - боротися з ідолопоклонством. Коли Корнилій зайшов до язичницького храму і почав молитися, то він завалився. Всі жителі міста прийняли після цього християнство. Помер Корнилій у глибокій старості і був похований недалеко від того самого зруйнованого храму.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique.

День перед святом Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, що відзначається 14 вересня, називається Передсвятнством. У богослужіннях 13 вересня вже звучать молитви, присвячені цій важливій події.

Церковне свято, що відзначається 13 вересня за юліанським календарем.

Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем - що можна і не можна робити на свято Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці.

За ознаками сьогоднішнього дня можна спрогнозувати, якою буде погода в найближчі дні та якою буде зима.

У народному календарі 13 вересня - свято Корнильє. День прозвали так тому, що Корнилій вважався покровителем усіх овочів-коренеплодів.

13 вересня, як і в будь-який інший день, Церква засуджує сварки, образи, плітки, наклепи та осудження. Вона також виступає проти таких негативних почуттів, як заздрість, жадібність, помста і відчай. Важливо не відмовляти тим, хто звертається по допомогу.

Народні вірування на сьогодні не рекомендують займатися прибиранням у домі, а також планувати і виконувати суттєві справи вранці.

У свята поновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі проводяться богослужіння у Великодньому стилі, через що цей день у народі отримав назву осінній Великдень. У цей час прийнято відпустити негативні думки і займатися добрими справами - освячення храму є символом нового життя для кожної людини.

З 13 вересня вже можна починати збори середньостиглої моркви, буряка та пізньої картоплі. Раніше ми ділилися інформацією про оптимальні терміни збору моркви для тривалого зберігання, зважаючи на прикмети та місячний календар. Згідно з одним із народних повір'їв, якщо в день Корнилів надати допомогу тим, хто її потребує, це приверне до вашого дому фінансовий достаток. Найголовніше — це бажання допомогти, не зважаючи на форму підтримки.

Сьогодні за церковним календарем святкують іменини такі особи: Петро, Ілля, Микола, Олександр, Корнилій, Юліан, Леонтій, Степан та Лук'ян.

За старим стилем іменини святкують Михайло, Олександр, Володимир, Мирон, Дмитро, Геннадій.

Раніше ми розміщували церковний календар на вересень 2024 року, в якому вказані дати як за старим, так і за новим стилем.

Related posts