Apple може отримати свій перший штраф від Європейського Союзу через порушення Закону про цифрові ринки, повідомляє Delo.ua.


Цей закон, створений Європейським Союзом, має на меті обмежити домінування великих платформ, таких як App Store, та забезпечити рівні можливості для всіх учасників на цифрових ринках.

Згідно з інформацією, суть проблеми полягає в тому, що компанія Apple не дозволяє розробникам програм пропонувати користувачам альтернативні методи придбання, окрім як через App Store. Як зазначають анонімні джерела, Apple продовжує наполягати на тому, щоб користувачі виконували покупки виключно на її платформі, в рамках якої компанія отримує комісію, яка зазвичай складає близько 30%.

Ця ситуація особливо гостро стоїть для великих гравців, таких як Spotify, які критикують обмеження App Store і вважають їх спробою утримати монополію на цифрові послуги.

DMA надає європейським регуляторам розширені повноваження, зокрема можливість накладати штрафи у розмірі до 10% від річних світових доходів для порушників. У випадку повторних порушень цей показник може зростати до 20%.

Цей закон має на меті запобігти антиконкурентному поводженню ще до того, як воно зможе викликати стійкі негативні наслідки для ринку. На відміну від звичних антимонопольних розслідувань, DMA вимагає від великих компаній активного контролю за дотриманням принципів конкуренції.

Bloomberg підкреслює, що Apple отримала попередження ще в червні цього року, коли Єврокомісія зазначила, що компанія зобов'язана надати розробникам можливість перенаправляти користувачів на сторонні платформи. У разі, якщо регулятори вирішать накласти штрафи за повторні порушення, це може призвести до значних фінансових збитків для компанії.

Для ілюстрації, нещодавно компанія Apple оголосила про свої продажі, які склали 94,9 мільярда доларів за останній квартал. У разі накладення найбільшого штрафу в розмірі 10% від світових продажів, ця сума може досягти приблизно 9,5 мільярда доларів.

Єврокомісарка з питань конкуренції Маргрет Вестагер відома своїми конфліктами з Apple. У справі Spotify вона вже звинувачувала компанію у блокуванні інформування користувачів про дешевші варіанти за межами App Store.

Окрім цього, Вестагер наказала Apple повернути 13 мільярдів євро через податкові пільги в Ірландії. Цей конфлікт набув широкого розголосу після того, як генеральний директор Apple Тім Кук публічно назвав рішення "політичним лайном".

Останнім часом ЄС змусив Apple відкрити доступ до платіжного чіпа iPhone, що дозволяє банкам і фінансовим сервісам конкурувати з платформою Apple Pay.

Нагадаємо, що на початку цього місяця Apple досягла угоди про відкриття своєї платіжної системи Apple Pay для інших постачальників у країнах Європейського Союзу, що дозволило уникнути потенційних штрафів від європейських регуляторів. Протягом наступного десятиліття компанія безкоштовно надаватиме доступ до своєї технології мобільного гаманця.

Related posts