Броньований автомобіль для підрозділів ВДВ? Ні, це просто китайський аналог гольф-кара: на позиціях противника з'явилася новітня рідкісна техніка.
У контексті значних втрат російські війська змушені використовувати справжні музейні експонати, такі як 70-річна гармата Д-74. Проте на лінії фронту також можна зустріти сучасні та рідкісні зразки військової техніки, наприклад, легкий бронеавтомобіль "Сармат-3", призначений для спецпідрозділів ВДВ армії рф.
Про це повідомляє портал "Мілітарний", зазначаючи, що до того техніку показували в основному на виставках, першою з яких стала "Армія-2018". Точна кількість випущених "Сарматів" невідома, але вони існують у кількох варіантах та модифікаціях.
Варіанти "Сармат-3" представлені як легкоброньовані, так і неброньовані, проте слід зазначити, що броня цього апарату є досить вразливою, що не дивно, враховуючи його загальну вагу у 3,5 тонни. Легка вага, в свою чергу, дозволяє зручно скинути його з літака під час операцій ВДВ. Однак через цю ж легкість, броньовик має обмежене озброєння — зазвичай це кулемет або станковий гранатомет, але якщо на нього встановити протитанковий ракетний комплекс, "Сармат-3" може стати серйозною загрозою для противника.
Проте, автомобіль також володіє низкою вагомих переваг: він здатний вмістити до чотирьох бійців у кабіні та перевозити 100 кг вантажу в неброньованому відсіку, або ж до 1 тонни вантажу в конфігурації без десанту. Ще однією перевагою є його висока швидкість, яка може досягати 120 км/год на шосе. Крім того, цей автомобіль відзначається універсальністю: окрім перевезення десанту та вантажу, він може також використовуватися для транспортування поранених у спеціально обладнаній медичній версії.
Проте, як зазначили експерти з "Мілітарного", загалом "Сармат-3" є досить слабким засобом, і навіть швидкість у 120 км/год не рятує ситуацію, адже FPV-дрони здатні її легко наздогнати. Відсутність або недостатня броня зменшує шанси екіпажу та десанту на виживання при попаданні дрону чи близькому вибуху снаряда. Таким чином, "Сармат" можна вважати російським аналогом китайських всюдиходів DesertCross 1000-3, які зазвичай використовуються як гольф-кари. Однак, завдяки хоча б закритому і мінімально броньованому кузову, російський автомобіль надає своєму екіпажу більше шансів на порятунок, у той час як екіпаж китайської моделі опиняється в набагато більшій небезпеці.
Раніше з'являлася інформація про те, що у загарбників виникли суттєві труднощі з танком Т-80, який за низкою причин вважається одним з найефективніших для зимових операцій. Проте, варто зазначити, що їхня кількість у російських збройних силах значно зменшилася.