Цієї ночі в Україні відбудеться перехід на зимовий час.
У ніч проти неділі, 27 жовтня, Україна о 04:00 перейде на зимовий час. Стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад.
Переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".
Згідно з ухваленим рішенням, в Україні щорічно в останню неділю березня о 3:00 стрілки годинника пересуваються на годину вперед, а в останню неділю жовтня о 4:00 – на годину назад.
Водночас 21 липня Верховна Рада схвалила у другому читанні проєкт закону про обчислення часу в Україні № 4201, який скасовує сезонне переведення годинників. Тобто завтра українці мали перейти на зимовий час і на ньому залишитися.
21 серпня документ був відправлений на підпис президенту, але до цього часу він залишився без підпису. Нещодавно BBC, посилаючись на інформоване джерело в команді президента, повідомило, що Володимир Зеленський не має наміру підписувати цей закон.
Інший учасник розмови в президентській фракції також підтвердив ВВС, що підписання документа не відбудеться: "Це ініціатива спікера, і щоб не образити його, вето не буде, але й підпису ми не поставимо". Здається, було проведено аналіз, який виявив негативні наслідки – "збитки виявилися на кілька мільярдів". До роздумів про відмову від підписання закону співрозмовник додав петиції на кшталт "не забирайте наші вечори", які підтримували деякі громадяни України.
МОЗ підтримав відмову від переходу на літній час: навів 8 аргументів, зокрема наукових. Мова і про шкідливий вплив переведень годинника на циркадні ритми, і порушення сну, і підвищені ризики інсульту та інфаркту, і збільшення ДТП та травм на виробництві, і навіть те, що ще на початку 2019 року Європарламент підтримав пропозицію відмовитися від загальноєвропейської практики переведення стрілок годинника.
Дослідження вже тривалий час свідчать на користь скасування переведення годинників. Наприклад, у заяві, опублікованій у 2020 році Американською академією медицини сну, яку підтримали понад двадцять медичних, наукових і суспільних організацій, зазначається, що стандартний час краще узгоджується з нашим природним циркадним ритмом, що, в свою чергу, сприяє покращенню громадського здоров'я і безпеки.
Україна володіє унікальною характеристикою, що впливає на ухвалення рішень у цій сфері: довгота території країни складає 17°57', що приблизно відповідає 1,23 години. Це означає, що близько 85 % українських земель знаходиться в другому часовому поясі (UTC+2). Невелика частина Закарпаття належить до першого поясу, тоді як Луганська і Донецька області, а також східні регіони Харківської та Запорізької областей потрапляють у третій пояс, зазначає дослідниця Ольга Маслова.
Отже, на українських землях функціонує другий часовий пояс (UTC+2). Цей час відомий як київський, хоча для деяких областей він може не вважатися "рідним".