Ця зима стане найзначнішим тестом для України, - AIE.
За словами генерального директора AIE Фатіха Біроля, українська енергосистема, яка пережила дві попередні зими, зіткнеться з найбільшими викликами у сфері енергетичної безпеки.
"Енергетична система України пережила дві останні зими... Але ця зима стане для неї найсуворішим випробуванням. Ситуація зараз являє собою одну з найгостріших проблем енергетичної безпеки у світі", - заявив він.
Агентство висловило занепокоєння щодо ситуації в Молдові, оскільки зупинка транзиту російського газу через територію України, яка запланована на кінець 2024 року, може призвести до серйозних загроз для енергетичної безпеки країни.
AIE також запропонувало десять заходів для відновлення української енергетичної інфраструктури. Однак не уточнюється, які саме.
У звіті AIE зазначено, що в 2022 і 2023 роках "приблизно 50% генераційних потужностей України опинилися під контролем російських військ, були знищені або зазнали ушкоджень, а близько половини великих електричних підстанцій постраждали від атак ракет і безпілотників".
Внаслідок того, що Україна втратила більш ніж дві третини своїх електричних потужностей після вторгнення Росії, у звіті підкреслюється існування "значного розриву між доступною електроенергією та піковими потребами".
Автори звіту закликали європейські держави активізувати процес постачання обладнання та компонентів для відновлення зруйнованих об'єктів, а також вжити заходів для їхнього захисту від атак безпілотників.
Під час агресії Росія здійснила масовані обстріли, випустивши сотні ракет і безпілотників по українських об'єктах, що займаються виробництвом, передачою та розподілом електроенергії. Перша серйозна хвиля нападів сталася восени та взимку 2022 року, всього через кілька місяців після початку повномасштабної війни. Удари тривали протягом усього конфлікту, але з березня Росія значно активізувала свої дії.
Кожна нова хвиля залишала українські міста без електрики на кілька годин протягом кількох тижнів.