Європейський парламент прийняв значущу резолюцію стосовно України: які вимоги висуваються до країн-учасниць ЄС?
Євродепутати закликали країни ЄС зняти обмеження на удари України по РФ, прискорити постачання зброї та чинити тиск на Угорщину.
Європейський парламент закликав країни-члени ЄС дозволити Україні використовувати західне озброєння для ударів по військових цілях на території РФ.
Про це пише Interfax-Україна.
Резолюцію "Підтримка України країнами-членами ЄС" затвердили 425 членів Європейського парламенту під час голосування на пленарному засіданні в Страсбурзі, яке відбулося в четвер, 19 вересня. Проти неї висловилися 131 депутат, а 63 утрималися від голосування.
"Європейський парламент закликає держави-члени негайно зняти обмеження на використання західних систем озброєння, поставлених в Україну, проти законних військових цілей на території Росії, оскільки це перешкоджає можливості України повною мірою реалізувати своє право на самооборону згідно з міжнародним правом та робить Україну вразливою до нападів на її населення та інфраструктуру", - йдеться в тексті документа.
У документі також підкреслюється, що брак військової підтримки та обмеження у використанні наданого озброєння "можуть поставити під загрозу всі зусилля, які були вжиті до цього моменту".
"У зв'язку з цим ЄП повторює свої заклики до держав-членів виконати своє зобов'язання від березня 2023 року щодо постачання одного мільйона снарядів до України, прискорити постачання зброї, зокрема сучасних систем ППО та іншої зброї й боєприпасів, у відповідь на чітко визначені потреби, включно з ракетами Taurus", - підкреслили євродепутати.
Європейський парламент також підтвердив свою позицію, що всі країни-члени ЄС та партнери по НАТО мають "колективно та індивідуально зобов'язатися" надавати військову підтримку Україні, виділяючи для цього щорічно не менше 0,25% свого ВВП. У резолюції підкреслюється важливість посилення співпраці між державами-членами у сфері протиповітряної оборони для забезпечення належного захисту від загроз, які можуть виникнути в повітряному просторі ЄС та НАТО.
Також Європейський парламент рекомендує країнам-учасницям ЄС:
Європейський парламент також звертається до європейських інституцій із проханням прискорити процес ухвалення стратегії оборонної промисловості, аби "гарантувати своєчасне забезпечення та постачання оборонних товарів". Це, в свою чергу, дозволить оперативно надавати військову підтримку Україні.
Крім того, депутати Європарламенту закликали усі держави-члени чинити тиск на Угорщину, щоб змусити її припинити блокаду Європейського мирного фонду, включно з нещодавно створеним Фондом допомоги Україні.
Нагадуємо, що Путін зазнав зради від свого союзника. Індійські компанії, що займаються виробництвом зброї, реалізовували артилерійські снаряди європейським державам, які, в свою чергу, переправляли їх Україні. Нью-Делі не вживає заходів для припинення цієї торгівлі, незважаючи на протести з боку Москви.