Кабінет Міністрів України на COP29 оголосив про намір знизити викиди метану на 30% до 2030 року.
Вікторія Киреєва, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, взяла участь у панельній дискусії під назвою "Моніторинг та протидія викидам метану в Україні: політика та дії для досягнення глобальних цілей щодо метану". Цей захід був організований аналітичним центром DiXi Group та ініціативою Net Zero World у співпраці з Міжнародним енергетичним агентством, за підтримки Міністерства енергетики та Міністерства захисту довкілля України.
Учасники зустрічі розглянули актуальні питання щодо вимірювання та зменшення викидів метану в Україні, обговорили можливості їх поліпшення та потенційні технологічні рішення, розроблені DiXi Group для нафтогазового сектору, а також ініціативою Net Zero World для вугільної промисловості.
"Метан є одним із найпотужніших парникових газів, і його вплив на кліматичні зміни в 80 разів перевищує ефект CO₂ у короткостроковій перспективі. Зменшення викидів метану є одним із найефективніших шляхів уповільнення глобального потепління", - підкреслила Вікторія Киреєва.
Для цього Україна у 2021 році приєдналася до Global Methane Pledge та зобов'язалася знизити викиди метану на 30% до 2030 року. Окрім того, було наголошено на необхідності гармонізації законодавства з європейськими стандартами, зокрема Регламенту ЄС 2024/1787, який передбачає створення надійної системи моніторингу та звітності викидів метану.
Під час COP29 Україна продемонструвала результати міжгалузевого дослідження викидів метану, яке охоплює різні сфери, такі як нафтогазова галузь, вугільна промисловість, управління відходами та сільське господарство. У цьому контексті Україна активно взаємодіє з міжнародними партнерами, серед яких DiXi Group, Міжнародна фінансова корпорація, Net Zero World Initiative та інші.