Нардеп Василевська-Смаглюк підкреслила важливість збільшення податку на додану вартість.


Щоб забезпечити фінансування збройних сил, Україні необхідно збільшити не тільки військовий збір, а й податок на додану вартість. Інакше закрити бюджетний дефіцит не вдасться.

Цю інформацію 8 жовтня озвучила депутатка від "Слуги Народу" Ольга Василевська-Смаглюк.

Глобальна проблема полягає в тому, що ми змушені обирати між несприятливими варіантами, або ж поступово наближатися до дуже негативного сценарію. Я вважаю, що рано чи пізно, наприкінці цього року чи на початку наступного, ми зіштовхнемося з необхідністю підвищення ПДВ. Чи правильно я розумію, що наразі планується голосування за законопроєкт, що стосується збільшення військового збору, а вже потім, наприкінці року або в наступному, може бути представлений окремий законопроєкт щодо підвищення ПДВ? - зауважила нардепка.

На її думку, уряд на сьогоднішній день виявляє недостатню рішучість у вирішенні питань, пов'язаних з бюджетним дефіцитом. Як зазначає політикиня, одним із перших кроків має стати секвестр бюджету на наступний рік та зменшення фінансування непотрібних програм. Окрім цього, необхідно впровадити реформу митної служби.

"Необхідно комплексно підійти до питання підвищення податків. Адже одного лише військового збору недостатньо для забезпечення наших військових. Це очевидно, і варто почати працювати над цим вже зараз, щоб уникнути тиску на населення та бізнес. Постійні розмови про підвищення податків вже всіх втомили, і депутати, які відповідають за ці рішення, також відчувають на собі цю напругу. Крім того, важливо мати зрозумілість та стабільність на наступний рік", - зазначила Василевська-Смаглюк.

За прогнозами Кабміну, наступного року Україна отримає 31 млрд доларів на західної допомоги, а також 38 млрд доларів від арештованих російських активів. Але ще немає домовленості щодо того, чи зможе Київ направляти більше заарештованих російських активів на військових.

"Таким чином, необхідно всебічно забезпечити бюджет, наповнивши його, щоб одномоментно профінансувати нашу армію," - підсумувала депутатка.

Народний депутат Ярослав Железняк ще навесні заявляв, що уряд планує підвищення ставки ПДВ та військового збору.

22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.

17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про підвищення податків.

2 жовтня голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев висловив думку про необхідність підвищення не лише військового збору, а й податку на додану вартість в Україні.

Related posts