Перевага Росії перетвориться на слабкість: чому українські збройні сили систематично знищують ворожі радіолокаційні станції.
За словами військового експерта, окупанти змушені регулярно змінювати свої системи протиповітряної оборони.
Поступове нейтралізування українськими військовими російських радіолокаційних станцій "Небо-М" створить у системі протиповітряної оборони Росії вразливі місця, що дозволить ЗСУ встановлювати повітряні "коридори" для здійснення майбутніх атак на ворожі об'єкти.
Цю інформацію поділив виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло під час інтерв'ю на YouTube-каналі Telegraf UA.
Він зазначив, що у російських військ залишилося 10 таких систем, кожна з яких оцінюється в 100 мільйонів доларів. Однак важливіше не вартість, а те, як знищення цих комплексів позбавляє противника можливості спостереження.
В останніх числах травня цього року, аналогічна станція була знищена в окупованому Криму. Вона відповідала за контроль повітряного простору на відстані 380 км, і це ураження стало важливим кроком у рамках нашого довгострокового плану, спрямованого на ліквідацію систем протиповітряної оборони та створення повітряних "коридорів" для майбутніх операцій.
Щоб ми бачили такий ефект як у Торопці (де було завдано удару по складах боєприпасів. -- Ред.), цьому передує довга підготовка зі знищення пускових установок ППО і радіолокаційних станцій із допомогою ракет Storm Shadow і SCALP-EG, -- пояснив військовий експерт суть підготовчої роботи.
Він зазначив, що radar "Небо-М" є порівняно новою технологією російської оборонної промисловості, здатною виявляти повітряні та балістичні об’єкти на відстані до 700 км. Тому знищення таких станцій є важливим кроком до нашої перемоги.
Відповідаючи на питання щодо того, як швидко російські сили можуть усувати "проблеми" у своїй повітряній обороні, Дмитро Жмайло зазначив: основна ідея таких атак полягає в тому, що противник змушений постійно змінювати свої системи ППО, десь переміщувати комплекси С-300 та С-400, а на їхнє місце розміщувати менш потужні системи.
Наприклад, у Криму російська система протиповітряної оборони функціонує більш-менш ефективно лише на сході, захищаючи Кримський міст. Проте після наших атак Євпаторія і Севастополь виявилися менш захищеними. Значна територія, яка раніше слугувала перевагою для Російської Федерації, тепер обертається на її недолік. І можу запевнити, ми доведемо цю ситуацію до критичного рівня, коли помилки та невдачі російської повітряної оборони лише збільшуватимуться, -- зазначив виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці.
Телеграф раніше писав, що в ніч на 26 липня в окупованому Криму пролунали численні вибухи. Дісталося Євпаторії, Сакам та Новофедорівці, де було зафіксовано прильоти ракет по військовому аеродрому та складу боєприпасів.