Поїздки до Криму, підтримка родичів і не лише це: що залишилось у пам'яті про генпрокурора Костіна.


За останні кілька років біографія Костіна поповнилася низкою гучних скандалів

Генеральний прокурор України Андрій Костін, який нещодавно оголосив про свою відставку, став відомим завдяки ряду резонансних подій. Він займав позицію 17-го голови Офісу генерального прокурора з 28 липня 2022 року до 22 жовтня 2024 року.

"Телеграф" розповідає про цікаві факти з життя Костіна, пов'язані зі скандалами. Зокрема питання до нього виникали у зв'язку з можливим призначенням родичів на посади. Члени його сім'ї були помічниками народних депутатів.

Окрім цього, Костін потрапив у центр уваги через неточності в своїх деклараціях, відвідування тимчасово окупованого Криму, а також через низку інших скандальних ситуацій.

У 2022 році народний депутат Олексій Гончаренко звернувся до нового генерального прокурора Андрія Костіна з питанням про його візит до анексованого Криму, повідомляє "Прямий".

"Яке ваше заняття було в анексованому Криму в 2015 та 2018 роках?" — запитав Гончаренко.

Костін пояснив свою присутність там "сімейними причинами". Проте Гончаренко зазначив, що не можна призначати прокурора, який "перебував на окупованій території і не може чітко пояснити, чим він там займався".

Згодом, народний депутат поділився уривком відео, що документує співбесіду Андрія Костіна на позицію керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Костін коментує запитання про свою присутність в окупованому Криму. Він підтвердив, що дійсно там побував, пояснивши, що це було пов'язано з особистими причинами. Йому необхідно було відвідати лікаря, з яким у нього укладено сімейну угоду.

"Зазвичай, якщо ти живеш в Одесі, то найлегший доступ до сімейного лікаря тільки в Сімферополі. Там просто зручніша маршрутка йде. Всього 9-10 годин в автомобілі й ти вже на місці. В Одесі лікарів немає зовсім. Там і лікарень немає. Ми всі їздимо до Сімферополя для лікування", - іронізує Гончаренко.

У період 2019-2020 років Андрій Костін не вказав своє місце проживання, незважаючи на те, що жив у соціальному житлі, як повідомляє "Радіо Свобода".

У 2019 році він продав дві квартири в Одесі, але не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (йдеться про дохід від продажу квартир на суму 1,2 млн грн)

Восени 2021-го журналісти "Схем" розповіли, що дочка Андрія Костіна Анастасія працює помічницею у його колеги по фракції Андрія Задорожного, а син Задорожного - Іван - помічник у самого Костіна.

Станом на жовтень 2021 року, Анастасія Костіна та Іван Задорожний отримували однакову щомісячну зарплату в розмірі 26 тисяч гривень.

У той же час Андрій Задорожний зауважив: "Ми ж не сліпі? Ми усвідомлюємо, хто з ким співпрацює? Саме мій син допоміг йому знайти роботу. А його дочка знайшла мені підходящу можливість. Щодо угоди... Мабуть, ні: ніяких домовленостей не було".

Також дружина Костіна була помічницею колеги по фракції Максима Дирдіна, а дружина Дирдіна була на той час помічницею самого Костіна.

У 2020 році Андрій Костін увійшов до числа 19 "слуг народу", які користувалися бюджетними коштами для оренди житла, незважаючи на те, що його декларація свідчила про мільйонні доходи.

Згідно з його декларацією на той час, сума власних активно Костіна становила 4,8 млн грн. Про це повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на громадську організацію "Комітет виборців України".

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, чому Андрій Костін подав у відставку. У тому числі наші джерела в Офісі президента розповіли, що генпрокурор приймав рішення про відставку самостійно.

Related posts