Reuters: Спочатку Київ звертався до США з проханням про нанесення ударів ATACMS по російським авіабазам, проте згодом змінив свої пріоритети.


Згідно з інформацією Reuters, Україна спочатку зверталася до США з проханням надати ракети великої дальності ATACMS для атаки на російські авіабази. Однак наразі можливі цілі для українських дальнобійних ударів розширилися і тепер охоплюють російські військові командні пункти, склади паливно-мастильних матеріалів і озброєнь, а також райони зосередження військових підрозділів.

Джерело: Reuters, згідно з інформацією від своїх інформаторів.

Два європейських дипломати, які побажали залишитися неназваними, повідомили, що Україна надала Сполученим Штатам і Великій Британії перелік можливих мішеней на території Росії, які можуть бути атаковані західною далекобійною артилерією за умови отримання відповідного дозволу.

За інформацією представників влади, на початку українці планували застосувати американські ракети великої дальності ATACMS, щоб атакувати російські авіабази.

Проте Пентагон повідомив, що 90% російських літаків, які здійснюють запуски планерних бомб — одного з найсерйозніших викликів для України, — перебувають на аеродромах, що розташовані щонайменше на 300 кілометрів від територій, контрольованих Україною. Це означає, що вони опиняються поза досяжністю системи ATACMS.

За інформацією, наданою офіційними представниками, Україна планує застосовувати ракети для атак на російські військові командні пункти, склади паливно-мастильних матеріалів і озброєння, а також на райони скупчення військових підрозділів.

Окрім американських ракет ATACMS, Київ прагне здійснювати удари по території Росії на значних відстанях, використовуючи ракети Storm Shadow, які були надані Великою Британією, а також їх майже аналогічні французькі версії SCALP.

Попри те, що Британія, ймовірно, звернеться до США для отримання схвалення перед скасуванням обмежень на ракети Storm Shadow, французьке дипломатичне джерело зазначило, що Парижу не знадобиться дозвіл Вашингтона для передачі українським силам французьких ракет, згідно з інформацією в публікації.

Як пише Reuters, у той час як США і Великобританія обговорюють можливість дозволити Україні використовувати західну зброю для нанесення ударів вглиб Росії, деякі американські чиновники глибоко скептично ставляться до того, що це суттєво вплине на боротьбу Києва проти російських загарбників.

Представники американської влади повідомили, що Україна вже здатна уражати об'єкти на території Росії за допомогою безпілотних літальних апаратів. Хоча ракети ATACMS великої дальності могли б суттєво зміцнити цей потенціал, їхня висока вартість та обмежена кількість не зможуть суттєво вплинути на ситуацію, зазначають експерти.

Окрім цього, Кремль суттєво зменшив ймовірну безпосередню загрозу, пов'язану з російськими військовими літаками, які використовують планерні бомби, вивівши їх за межі, доступні для американських ракет, відзначили представники США.

Вони також переконані, що Київ повинен зосередити свої зусилля на стримуванні російської агресії на сході України.

Передісторія: 31 серпня міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що під час переговорів з високопосадовцями США він надав список цілей, які Київ має намір вражати за допомогою американських далекобійних ракет ATACMS.

12 вересня Володимир Путін, глава Росії, висловив думку, що якщо Україні буде надано можливість використовувати західні ракети для атак на територію РФ, це стане прямою ознакою участі країн НАТО та європейських держав у конфлікті в Україні.

Related posts