Шольц: Німеччина спільно з партнерами надасть Збройним силам України допомогу на суму 1,4 мільярда євро.
Нещодавно Україна отримала від Німеччини військову підтримку на суму €600 млн, яка включає п'яту систему IRIS-T. За словами Шольца на спільному брифінгу з Зеленським у Берліні, до кінця року країна отримає ще 1,4 млрд від союзників, у тому числі й системи протиповітряної оборони.
Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги на 600 мільйонів євро. Про це у п'ятницю, 11 жовтня, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) на спільному брифінгу з українським президентом Володимиром Зеленським у Берліні.
"Ми продовжуємо надавати військову підтримку. Протиповітряна оборона залишається нашим основним пріоритетом. Тому дуже приємно, що ми реалізували новий комплексний військовий пакет для України на суму 600 мільйонів євро. Він містить п’яту систему IRIS-T SLM, броньовані піхотні машини, танки, гаубиці, боєприпаси та безпілотники", - зазначив канцлер.
Він зазначив, що до завершення року Німеччина, за сприяння Бельгії, Данії та Норвегії, надасть Збройним силам України (ЗСУ) ще одну партію військової допомоги на суму 1,4 мільярда євро. У цей пакет увійдуть системи протиповітряної оборони IRIS-T, Skynex, а також самохідні артилерійські установки Gepard, керовані гаубиці, броньовані автомобілі, бойові дрони, радари та боєприпаси.
Шольц також підкреслив, що наступного року Німеччина продовжить надавати військову підтримку Україні. "Ми вже заклали чотири мільярди євро в наш бюджет. Це є безпосередня двостороння допомога у військовій сфері", - зазначив канцлер.
Він зазначив, що підтримка України є ясним сигналом для президента Росії Володимира Путіна: "Витягування часу не принесе жодних результатів, ми продовжимо стояти на стороні України". "Ця рішуча позиція є основою, на якій ми всі разом будемо шукати шляхи досягнення справедливого та тривалого миру", - підкреслив він.
Зеленський висловив вдячність Німеччині за отриману допомогу та підкреслив необхідність продовження підтримки України в наступному році.
Він також зазначив, що Україна має стратегію наближення миру, яку представляє партнерам. "Сьогодні я представлю Шольцу план, як на нашу думку примусити Росію до миру, тобто як завершити цю війну - хотілося б, не пізніше ніж у наступному, 2025 році, - і гарантувати не повторення агресії. Цей план є мостом до проведення результативного саміту миру, який поставить крапку у війні", - сказав він, додавши, що зробити це можна у взаємодії всіх партнерів.
Перед поїздкою до ФРН Зеленський побував у Великобританії, Франції та Італії, де провів переговори з лідерами цих країн. Окрім обговорення "плану перемоги" з партнерами, Зеленський, зокрема, заперечив поширювану в ЗМІ інформацію, що його турне європейськими столицями нібито пов'язане з наміром обговорити можливі умови перемир'я з Росією.