Ступка з'явився на публіці зі своєю молодою обраницею, а Васько зізналася, що ледь не вирушила готувати борщі в ресторан: як пройшло відкриття кінофестивалю "Молодість".
У Києві розпочалася одна з найзначніших подій в українському кінематографі — Міжнародний фестиваль кіно "Молодість". Урочисте відкриття пройшло в Будинку кіно столиці.
Кінофестиваль, де в різні часи блищали такі світові зірки, як Софі Лорен, Катрін Деньов та Крістофер Ламберт поруч із Софі Марсо, цьогоріч, під час війни, вирішив відмовитися від традиційної червоної доріжки та елегантного дрес-коду. Церемонія проходила в затишній, невимушеній атмосфері спілкування. OBOZ.UA відвідало цей захід і поділиться всіма подробицями.
Кінофестиваль "Молодість" проходить вже вдруге з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Незважаючи на війну, до Києва прибули закордонні митці. Серед них іранський режисер Мохаммад Расулоф, який здобув численні нагороди на фестивалях за свої фільми, що висвітлюють репресії в Ірані. У травні іранська влада засудила його до восьми років ув’язнення та тілесних покарань, але режисер зміг втекти з країни. Він очолив журі фестивалю "Молодість", а в кінотеатрі "Жовтень" буде представлений його фільм "Насіння священного інжиру", який отримав спеціальний приз журі на цьогорічному Каннському кінофестивалі.
На урочистій події в Києві свою присутність підтвердила відома польська акторка Кароліна Ржепа, яка виконала головну роль у спільному українсько-польському проєкті "Дві сестри". Цей фільм став справжнім відкриттям Київського міжнародного фестивалю "Молодість". Зйомки відбувалися в 2022 році в таких містах, як Київ, Буча, Бородянка, Чернігів та Харків. Для забезпечення автентичності картини польський режисер Лукаш Карвовскі відвідав зони, близькі до фронту. Крім польських акторів, у фільмі також з'явилися відомі українські митці, серед яких Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Марина Кошкіна, Олександр Рудинський та інші.
У цьому році в Києві на фестивалі буде представлено більше 200 фільмів, як іноземного, так і українського виробництва. Серед них – лауреати та учасники найвідоміших кінофестивалів планети, включаючи Канни, Локарно, Берлінале та Венецію.
У розмові з OBOZ.UA акторка Наталя Васько зізналася, що поки не бачила ні однієї картини, що цьогоріч представлені на кінофестивалі: "Дуже хочу подивитися, однак не знаю, чи вийде, бо маю щільний графік театральних гастролей. От сьогодні мала бути в Черкасах, але вистава перенеслася і прийняла запрошення прийти на відкриття "Молодості". Останній раз я була на цьому кінофестивалі років сім тому. Весь час чи знімальний процес, чи якась прем'єрна гонка".
Наталя Васько зазначає, що українське кіномистецтво поступово відновлюється в умовах війни: "Я згадую розмову на початку вторгнення з Ірмою Вітовською, яка висловила думку: 'Наталко, можливо, наступні п'ять років ми не побачимо жодних новинок, потрібно думати про іншу професію.' Я навіть була готова до того, щоб відкрити кав'ярню або маленький ресторан, де готувала б борщі та вареники. Проте, незважаючи на все, кіно все ж знімається, хоча мені хотілося б бачити більше проектів. Аналізувати ситуацію мені трохи важко, адже у мене зараз не так багато роботи на знімальних майданчиках."
Акторка Катерина Вишнева, відома своїми ролями у серіалах "Жіночий лікар", "Гречанка" та "Село на мільйон", розповіла, що до початку війни щороку відвідувала кінофестиваль "Молодість": "Тут завжди проходила конкурсна програма для нових митців, в якій брали участь багато моїх друзів. Найцікавіше те, що саме на цьому фестивалі я вперше з'явилася на великому екрані. Одна з моїх подруг вирішила подати свій фільм, і він потрапив до шорт-листа. А найсмішніше, що моя роль почалася з досить незвичайної сцени: у кадрі я, вибачте, присіла на унітаз. Знімали це так: я зняла колготи, а спиною притиснулася до стіни, тримаючи пляшку, з якої текла вода. Але на екрані це виглядало зовсім інакше (сміється). І, відчуваючи сором у залі, я подумала: "Не так я уявляла свій дебют на великому екрані".
"Цей фестиваль завжди викликав в мене великий інтерес, - ділиться акторка. - Раніше я відвідувала його кожного року, але з початком війни він відійшов на задній план. Цього року я зрозуміла, що культурний фронт потребує нашої уваги, і ми маємо відстоювати своє місце у світі. Ми справді вражаючі! На початку війни я виїхала з дитиною до Литви на деякий час. Це чудова країна, але, як і Польща та Естонія, де я також побувала, вона виглядає емоційно замороженою. А Україна, навпаки, вражає своєю енергією! Це потрібно далі розвивати. Саме для цього й існує фестиваль "Молодість". Його творці - молоді, сміливі новатори, і їх варто підтримувати."
Актор Остап Ступка засвітився на кінофестивалі з молодою коханою - театрознавицею Маргаритою Ткач. Артист каже, що не може себе назвати частим гостем кінофестивалю "Молодість", але, за його словами, приходить, коли має нагоду. "Дуже хочу подивитися картину "Малевич", бо довгоочікувана стрічка. Сподіваюся, що вийде за часом потрапити на сеанс, бо, коли в тебе вистава в театрі, то, звісно, на показ не потрапиш. Тому не завжди вдається відвідувати кінофестивалі - не тільки "Молодість". Але коли час дозволяє, то ходжу, дивлюся, цікавлюся".
"Наше кіномистецтво продовжує еволюціонувати, хоча цей розвиток має свої особливості через війну. Проте, дивним чином, ця ситуація стимулює культурний прогрес — сприяє єдності та появі нових ідей. І це стосується не лише культури. Якби хтось десять років тому пророкував, що ми станемо свідками війни дронів, навряд чи хтось міг би в це повірити," - ділиться думками артист.
Під час нашої бесіди до актора підійшов знайомий режисер: "Чому ж ти не з'являєшся у конкурсних фільмах?" "Кажи, де зніматися – я швидко приїду!" – з усмішкою відповідає Ступка. "Скоро: все в процесі підготовки!" – "Добре, брате, буду чекати". "На даний момент, мені здається, важливо зосередитися на історичному кіно: хто ми і звідки", – продовжує Ступка. "У мене зараз в роботі кілька проектів, але вони стосуються сучасності. Наразі ми знімаємо шпигунський трилер за дуже захоплюючим сценарієм".