Світлана Гринчук повідомила про величезні втрати та 6,5 тисяч випадків руйнування екосистем: масштаби екологічних втрат внаслідок війни вражають.

Про це очільниця Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук.
"Збитки, що перевищують €65 мільярдів, та близько 6,5 тисяч випадків руйнування екосистем - такі цифри вже підрахували наші екологи та фахівці. Але насправді, шкода, завдана природі внаслідок війни, є значно більшою. Підрив Каховської ГЕС, забруднення Чорного моря, лісові пожежі внаслідок бойових дій - все це може призвести до катастрофічних наслідків для довкілля. Кожен із цих інцидентів викликає зміни в екосистемах, впливаючи на ситуацію не лише в нашій країні, а й за її межами", - зазначає Світлана Гринчук.
Вона також підкреслила, що завдяки спільним зусиллям команди вдалося передати важливі відомості міжнародним партнерам.
На спільному брифінгу Міністерство закордонних справ України мало можливість розглянути наслідки російської агресії для навколишнього середовища України. У співпраці з заступником Міністра закордонних справ України, заступником голови Екологічного комітету Верховної Ради Оленою Криворучкіною, координатором системи ООН в Україні Матіасом Шмале, керівником офісу ЮНЕП в Україні П'єром-Карло Сандеі, а також послами та представниками міжнародних організацій, ми обговорили подальші дії для захисту екології. У своїх виступах представники Програми ООН з навколишнього середовища підкреслили значення охорони довкілля в стратегічному розвитку України та підтримки нашого зеленого відновлення. Світ вже багато років бореться зі змінами клімату, поліпшенням якості води та збереженням природних екосистем. Військові методи, що їх використовує росія, ставлять під загрозу багаторічні зусилля в цих напрямках. Поки сотні організацій працюють на досягнення цих цілей, дії російського агресора лише віддаляють людство від них, - зазначила Світлана Гринчук.
Лідерка міністерства закликала до єдності навколо Пункту 8 Формули миру, запропонованої Володимиром Зеленським, та закликала до розробки детального плану дій у цьому контексті. Зараз розрахунки збитків для отримання репарацій не враховують ситуацію на окупованих територіях, тому попереду ще багато роботи.
"Висловлюю подяку нашим міжнародним партнерам за всі спільні досягнення та за те, що продовжуєте підтримувати нас. Ми повинні притягнути агресора до відповідальності і докласти максимум зусиль, аби наші зусилля щодо охорони навколишнього середовища не були марними," - підкреслила Світлана Гринчук.