Туреччина звернулася до БРІКС з проханням про приєднання, прагнучи зміцнити свої зв'язки поза межами західного світу, - повідомляє Bloomberg.


На думку анонімних джерел агентства, адміністрація президента Реджепа Тайїпа Ердогана вважає, що геополітичний центр тяжкості зміщується від розвинених економік.

На їхню думку, нові дипломатичні ініціативи країни ілюструють її намір зміцнювати відносини з усіма учасниками багатополярної світової арени, одночасно залишаючись відданою своїм обов'язкам як важливий член НАТО.

Розташована на перетині Європи та Азії, Туреччина нещодавно подала заявку на приєднання до БРІКС, що стало наслідком розчарування через відсутність прогресу в її десятилітніх зусиллях стати членом Європейського Союзу, повідомили джерела. Заявка також частково зумовлена розбіжностями з іншими країнами НАТО, оскільки Туреччина зберігала тісні зв'язки з Росією після її вторгнення в Україну у 2022 році, додали джерела.

"Туреччина має потенціал стати впливовою, процвітаючою та шанованою державою за умови, що вона одночасно зміцнюватиме свої відносини як зі Сходом, так і з Заходом, - сказав Ердоган у Стамбулі минулими вихідними. - Інші підходи не дадуть позитивних результатів для Туреччини і можуть лише завдати шкоди".

Група БРІКС, утворена з таких країн, як Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, об'єднує деякі з найбільших економік, що розвиваються. На початку цього року до складу організації приєдналися чотири нові члени - Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет. Саудівська Аравія також отримала запрошення приєднатися, але королівство ще не прийняло рішення.

Подальше розширення групи, можливо, розглянуть на саміті в Казані, Росія, з 22 по 24 жовтня, повідомляють джерела Bloomberg. Малайзія, Таїланд та союзний Туреччині Азербайджан також висловили бажання приєднатися.

Related posts