У парламенті Естонії стартувала виставка під назвою "Qirim icun/ Заради Криму".
Виставка зосереджена на багатогранній історії кримськотатарського народу.
У парламенті Естонії Рійгікогу відбулось відкриття мистецької виставки "Qirim icun/ Заради Криму".
Як повідомляє прес-служба Постійного Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на Facebook.
Виставка зосереджена на багатогранній історії кримськотатарського народу..
Відкриття експозиції стало результатом вчорашнього подання заяви до Рійгікогу, яке було ініційоване з нагоди 80-річчя депортації кримських татар і визнання цього акту злочином геноциду. Подія відбулася за участю Спікера Рійгікогу Лаурі Гусара та Голови Комітету закордонних справ Марка Міхкельсона.
Зі словом до присутніх звернувся посол України в Естонії Максим Кононенко.
До учасників у форматі відеозвернення також звернулась Голова Представниця Таміла Ташева.
"Ваш народ прекрасно знає на власному досвіді, що росіяни ніколи не визнають своїх злочинів. Як вони не визнали окупацію Балтійських країн у 40-х роках XX століття, так і не визнали масову депортацію кримських татар, що є актом геноциду. Сьогодні росіяни також не вважають своїми злочинами дії на окупованих територіях України. Якщо світ не почне відкрито говорити про ці жахливі злочини, не буде називати їхніми іменами і продовжить закривати очі на беззаконня з боку росіян, то історія буде повторюватися знову і знову," -- підкреслила Ташева.
Виставка "Qirim icun / Заради Криму" представляє подорож через "багатовікову історію кримськотатарського народу, однією з ключових подій якої стала депортація 1944 року.
У той час радянський режим насильно депортував близько 200 тисяч кримських татар до Центральної Азії та Уралу, що призвело до загибелі десятків тисяч людей.
Протягом десятиліть кримські татари були позбавлені права повернутися на рідну землю, а їхня культура зазнала жорсткої русифікації. Росія продовжує цю політику і сьогодні, намагаючись знищити ідентичність кримських татар та стерти їхню культурну спадщину".
Організатори зазначають, що виставка дає можливість кожному відвідувачу простежити шлях кримськотатарського народу від початку формування народу до сучасної боротьби за право жити на своїй землі.
У колекції представлені ескізи українського митця Антона Логунова, які відображають важливі моменти історії кримських татар, щоденник депортації під назвою "Райські метелики", творчі роботи Асана Бараша та Рустема Емінова, а також портрети військовослужбовців кримськотатарського походження.
Крім того, виставка демонструє аспекти культури кримських татар, які ілюструють їх історію та сучасність. Урочисте відкриття експозиції в Рійгікогу було здійснено за підтримки Представництва Кримської платформи, у партнерстві з Парламентом Естонії та Посольством України в Естонії.