Використання заморожених активів Росії для підтримки України стикається з правовими складнощами, як повідомляє NYT.
США і Євросоюз намагаються домовитися, як, не порушуючи законодавства,оформити кредит Україні в $50 млрд із використанням заморожених активів Центробанку рф.
План відновлення України за рахунок російських активів затримується через різноманітні технічні та правові труднощі в США та Європейському Союзі.
Про це повідомляє The New York Times.
США і Євросоюз намагаються домовитися, як, не порушуючи законодавства,оформити кредит Україні в $50 млрд із використанням заморожених активів Центробанку рф, повідомляють журналісти.
Протягом останніх тижнів американські та європейські чиновники активно працювали над забезпеченням фінансування до кінця 2024 року. Однак існує особлива нагальність у завершенні цих переговорів до можливих змін у політичному середовищі США, які можуть поставити під загрозу підтримку України. Це стає особливо актуальним у світлі того, що Дональд Трамп, кандидат від республіканців, має шанси на перемогу на президентських виборах у листопаді, як зазначає видання NYT.
Додатково, різниця в правових системах США та Європи ускладнює організацію кредитування. Крім того, держави ЄС, де зосереджена значна частина російських активів у фінансових установах, зобов'язані кожні шість місяців продовжувати запроваджувати антиросійські санкції.
У зв'язку з поточною ситуацією у Білому домі дійшли висновку, що кредит несе в собі певні ризики. Якщо Європейський Союз не змінить свої санкційні норми щодо Росії, Конгрес США повинен буде врахувати ці ризики та затвердити додаткове фінансування для України. Проте отримання цих додаткових коштів виглядає малоймовірним як з логістичної, так і з політичної точки зору, тому кредит залишається в невизначеності, як відзначає NYT.
Нещодавно європейські посадовці ініціювали ряд дискусій щодо можливого продовження терміну санкцій на один або три роки. Хоча таке рішення допоможе зменшити фінансові витрати США на кредитування України, Конгрес, ймовірно, все ще знадобиться для затвердження нових видатків або перенаправлення вже наявних коштів, оскільки існує ризик, що санкції проти Росії можуть не бути продовжені.
Протягом кількох місяців західні партнери України вели дискусії про те, як можна використати прибутки з приблизно 280 мільярдів доларів, які були заморожені у російському Центробанку, більшість з яких знаходиться в Європейських країнах. Очікується, що доходи від цих активів складатимуть від 3 до 5 мільярдів євро щорічно.
Раніше повідомлялось, що пакети військової допомоги США для України були меншими за останні місяці, оскільки запаси зброї та обладнання, які Пентагон готовий надіслати Києву скоротилися.