Водії можуть отримати жорсткі покарання за незначне порушення правил.
Необхідно слідкувати за своїми пасажирами, щоб уберегти свої фінанси.
В Україні дані свідчать, що майже кожен другий водій ігнорує використання ременя безпеки під час поїздок. Це є серйозним порушенням правил дорожнього руху, оскільки ремені безпеки значно зменшують ймовірність отримання травм і летальних випадків у випадку дорожньо-транспортної пригоди.
Однак issue не зводиться лише до водія: санкції можуть також накладатися на тих, хто користується ременем безпеки, але не контролює, чи забезпечена безпека їх пасажирів.
Згідно з українськими Правилами дорожнього руху, водій зобов'язаний переконатися, що всі пасажири в автомобілі пристебнуті ременями безпеки до початку руху.
Це свідчить про те, що водій відповідає не лише за власну безпеку, а й за захист усіх, хто перебуває в автомобілі. У разі, якщо під час контролю правоохоронці помітять, що один із пасажирів не пристебнутий, штраф за це порушення буде накладено на водія.
Згідно з частиною 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за таке порушення передбачено штраф у розмірі 510 гривень. Це є досить суттєвим фінансовим ударом, який можна уникнути, просто переконавшись, що всі пасажири пристебнуті перед початком поїздки.
Нагадуємо, що кожен має бути обізнаний: сім ефективних методів, як уникнути штрафів під час водіння в Україні.
Раніше ми писали про те, що не лише за порушення ПДР: українців позбавлятимуть водійських прав
Також Знай.ua інформував, що штраф за неподання декларації становитиме вже 1020 гривень: українцям нагадали про необхідність її подання.