Зеленський під час свого європейського туру висунув п'ять ключових вимог, згідно з аналізом видання Politico.


Згідно з інформацією видання, одним із перших запитів могло бути запрошення для України до НАТО. Однак у найближчому майбутньому отримати таке запрошення буде досить складно, адже США та Німеччина продовжують виступати проти. Можливості цього сценарію "дуже обмежені".

Другий запит - захист неба України. Таку ініціативу можна було б реалізувати, якщо Польща та Румунія погодилися збивати російські дрони та ракети, що летять у їхній бік.

За інформацією Politico, ймовірність задоволення такого запиту є вкрай низькою, адже союзники остерігаються можливого втягнення у конфлікт з Росією.

Але союзники можуть виконати прохання України про передачу додаткових систем ППО. У цьому питанні головною метою для Києва є додаткові батареї Patriot та SAMP/T.

Зеленський під час переговорів з керівниками Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини, зокрема, звертався з проханням дозволити завдати ударів у глибину Росії за допомогою наданої зброї.

Але країни Європи продовжують побоюватися, що такий крок може спричинити розширення війни. На думку Politico, у цьому питанні шанси також мінімальні.

Попри численні звернення з боку України, канцлер Німеччини Олаф Шольц рішуче відмовляє у передачі далекобійних ракет Taurus для Збройних сил України.

Згідно з інформацією від Politico, можна припустити, що Зеленський намагався б активізувати дискусію з цього питання, проте ймовірність змінити думку німецького уряду залишається невисокою.

Журналісти підкреслюють, що український уряд має намір залучити інвестиції в оборонно-промислову сферу. Це сприятиме зміцненню економічної ситуації в країні та забезпеченню українських військових необхідними засобами озброєння.

На цьому етапі вже спостерігається позитивна динаміка: Україна змогла підписати ряд угод з закордонними оборонними компаніями.

Отже, за оцінкою Politico, ймовірність досягнення успіху в цьому випадку є найвищою серед усіх наявних запитів.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у дуже короткий термін встиг відвідати Британію, Францію, Італію та Німеччину, де він зустрічався з лідерами цих чотирьох країн.

Основною метою цієї подорожі було бажання українського лідера презентувати ключовим партнерам стратегію досягнення перемоги.

Сьогодні, 11 жовтня, канцлер Німеччини Олаф Шольц, підводячи підсумки зустрічі з президентом Зеленським, оголосив про надання Україні нового пакету фінансової допомоги в розмірі 1,4 мільярда євро.

Related posts